«STREET WORKOUT» ВІДБУВСЯ

Змагання з цього специфічного виду спорту* мали відбутися у переддень Дня Перемоги. Та завадила погода – дощі тоді йшли. Аж ось сьогодні на спортивному майданчику, подарованому Світловодську ГО «Наше місто» (голова депутат міськради Костянтин Каспров) школярі міста таки позмагались за «воркаутську» першість. Таку спортивну розраду для школярів організували й провели: міські управління освіти та молоді і спорту, ГО «Патріот Світловодська», а також молодіжний рух «Street Workout». Взяти участь зголосились команди шести шкіл –  1, 2, 4, 5, 9 та 10. Всього – 24 учасника. Змагались у двох номінаціях –  підтягування на турніку, віджимання на брусах. Найбільше очок за результатами змагань, а відтак перше місце вибороли гімназисти загальноосвітнього закладу №4, на другому місці – команда ЗОШ №1, «бронза» дісталась команді ЗОШ №2. Крім цього даний турнір не обійшовся без… Всеукраїнського рекорду (щоправда, офіційно не зафіксованому) – у третій номінації «Найсильніший учасник змагань» перемогла 7-річна гімназистка Марина Швець… Нагадаємо, у лютому цього року дівчина потрапила до Всеукраїнського реєстру рекордів, підтягнувшись на турніку нечувану для своєї ваги і віку кількість разів – 26 (рекорд, який транслювався на центральному телеканалі СТБ)… Так от сьогодні Марина перевершила саму себе – 27 разів!

…Команди, що зайняли перші три місця, отримали по Кубку, всі без винятку учасники – по золотавій медалі, солодощі та сік.

*«Street Workout»… Перше слово перекладається, як «вулиця». Друге – утворено від «work» («робота») і «out» («назовні»). Якщо «зліпити» це словосполучення – дослівно вийде «вулиця поза роботою». Але у визначальній смисловій інтерпретації вийде щось на кшталт «вуличного тренування». Тобто, це таке захоплення силовими вправами, яке не потребує якихось дорогих тренажерів у спеціально обладнаних «качалках» – підійде і іржавий турнік, на якому останні років зі сто лише килими від пилюки вибивають, і перила на східцях супермаркету, і дорожній знак тощо. Саме на подібних «тренажерах» афроамериканці США започаткували у місцях свого проживання сей спосіб зміцнення своїх тіл. Доступність «воркауту» та сучасні засоби розповсюдження інформації (інтернет) швидко зробили його популярним різновидом молодіжного дозвілля у всьому світі і в Україні – у тому числі… Як стверджують адепти «воркауту», це не просто спорт, це молодіжний рух із своїм світоглядом, який базується на здоровому способі життя. Відтак «варкаутери» не вживають ані алкоголю, ані наркотиків, ані тютюну.

Віталій АСАУЛЕНКО

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин