БАСКЕТБОЛЬНО-РЕЛІГІЙНІ АМЕРИКАНЦІ

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПроходячи сьогодні повз міський спорткомплекс ім. А.Тузовського, музичний слух вашого кореспондента вловив дещо незвичний для цього закладу шум, не вельми схожий на гамір під час якихось чергових змагань – чийсь чоловічий голос щось волав… англійською. Після чого лунали радісні крики та оплески. Зацікавившись, кореспондент піднявся східцями до спортзалу і побачив того англомовного суб’єкта та дітлахів, що сиділи перед ним навшпиньки. А на стіні, окрім англомовних плакатів, висіли ще три прапори – Світловодська, України і США.

А ще, участь у цьому дійстві приймав директор МСК Володимир Лисак. Він-то й розповів, що то за дійство… Річ у тім сказав він, що він, як баскетболіст (а ще й баскетбольний тренер), у відповідних соціальних мережах регулярно цікавиться розвитком цього виду спорту (та його Школами) в різних країнах світу. І в США, у тому числі. «Воно й не дивно, адже американці, мало того, що родоначальники баскетболу, вони й донині вважаються провідними його новаторами», – резюмував Лисак. Таким чином, у цих мережах він заприязнився з такою собі баскетбольно-релігійною організацією (її члени, окрім баскетбольних уподобань, є ще й адептами Церкви «Голгофа») «Співдружність баскетбольних тренерів Техасу і Нью-Мексико «Hops for hope», або в перекладі на українську – «Кільця надії». Мета цієї Співдружності – нести у маси Слово Боже і, безумовно, популяризувати баскетбол по всьому світу. Чехія, Іспанія, ПАР, Непал, Перу, Гана… Таким є далеко неповний перелік країн, куди несли релігійно-баскетбольну істину послідовники «Кілець надії»… І таким чином, завдяки старанням Лисака і пастора Церкви «Голгофа» у Світловодську, також, американця Бенджаміна Моріссона, ці «кільця» у складі десяти чоловік вже п’ять днів перебувають і в нашому місті. Тутешніх баскетболістів вони поділили на три вікові групи і регулярно проводять з ними тренування. «Це корисна практика, – говорить Лисак, – адже знайомство з різними баскетбольними Школами – тільки на корись нашим спортсменам. Сьогодні ж ви стали свідком, як керівник американської делегації Марк Вайбл вручає Сертифікати своєї організації (і м’ячі на згадку) нашим молодшим про те, що вони пройшли їхню Школу. Завтра такі ж отримають середня та старша групи». А ще, як підкреслив наш співрозмовник, ці Сертифікати є престижними в багатьох країнах світу і дають «зелене світло» їхнім власникам у подальшій баскетбольній кар’єрі.

Підсумовуючи сказане, директор МСК і баскетбольний тренер Лисак додав, що і світловодці не зустріли заокеанських гостей з порожніми руками – Віктор Король їх щедро обдарував наїдками своєї компанії «Королівський смак». А тутешній підприємець Олег Рудницький не менш щедро постачав до спорткомплексу питну воду своєї фірми.

Віталій АСАУЛЕНКО

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин