ЩО ОЧІКУЄТЬСЯ НАЗАВТРА У П’ЯТОМУ ПТУ

Світлана Осика

Світлана Осика

Добіг кінця поточний навчальний рік. Кожен навчальний заклад Світловодська, без сумніву, може похвастатись своїми здобутками, успіхами та новаціями… В цьому ряду Професійно-технічне училище №5 посідає далеко не останні позиції. А в окремих випадках – лідируючі позиції. Причин тут декілька – як об’єктивних, так і суб’єктивних. Щодо об’єктивних, варто зазначити, що це ПТУ – єдиний навчальний заклад у місті, який своїм учням, окрім середньої освіти, дає ще й професійну, яка нині в Україні переживає непрості часи. Все це спонукає колективи професійно-технічних навчальних закладів брати ініціативу у свої руки, стимулюючи потяг молоді навчатися саме у них. Ось тут і відіграє провідну роль творчий підхід, новаторство та спільність мети викладацького складу, який на такий поступ має надихати, безумовно, його керівник.  Тут і організація різноманітних конкурсів професійної майстерності, і розширення переліку професій, якими можна оволодіти, і перемоги тамтешніх учнів конкурсах та змаганнях, і таке інше. Особливо така активізація простежувалась у цьому навчальному році. Так, зокрема, дійсно подією загальноміського масштабу став конкурс майбутніх кухарів, які тут навчаються. Прикметною його деталлю стало те, що до складу журі були запрошені керівники та провідні кухарі  профільних закладів – керівники ресторанів «Крилівська застава» і «Челентано» Тетяна Кошман і Олександр Хмілевський та шеф-кухар кафе «Камелот» Оксана Іщенко. А це означає, що із значною долею вірогідності можна припустити, що ще до завершення навчання у багатьох випускників-кухарів вже вирішено питання майбутнього працевлаштування. Адже на переконання директора ПТУ №5 Світлани Осики, справжній педагог, окрім якісного викладання своєї дисципліні, обов’язково має перейматися і тим, щоб його випускники мали для себе і гарантоване робоче місце. Також значно підвищив рейтинг цього ПТУ учень групи «Водій автотранспортних засобів» Сергій Мотуз, який на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності посів друге місце – що є свідчення високої якості навчання в ПТУшних стінах… На високому рівні у цих стінах і патріотичне виховання, яке пожвавішало через події на сході країни. У єдиному пориві викладачі спільно із своїми учнями долучились до волонтерського руху, збираючи на передову посилки з провіантом, щирими листами підтримки для бійців збройних сил та добровольчих батальйонів, що боронять там рідну землю.

– Звісно, ця допомога буде продовжена і в наступному навчальному році. Та було би не зрівняно краще, якби врешті там закінчилась війна. Перемогою України! Адже наші плани, переконана, будуть значно результативніші, коли на український землі нарешті запанує мир, – говорить директор.

– То може поділитесь цими планами?

– Залюбки, але – найближчими. Так підготовка до нового навчального року розпочнеться у нас вже на початку червня. На базі нашого ПТУ ми започатковуємо функціонування профорієнтаційного літнього табору для учнів загальноосвітніх шкіл 7-х та 8-х класів. Його назва говорить сама за себе. Адже, 9-й клас, як і 11-й, є випускним класом. Діти, які зголосяться його відвідувати, протягом двох тижнів по п’ять годин матимуть змогу ознайомлюватись з азами робітничих професій, відвідуючи з екскурсіями підприємства міста. Між іншим, ви знаєте, що на сьогодні на підприємствах нашого міста існує дефіцит на електро-газозварювальників, верстатників тощо.  Разом з тим, ми усвідомлюємо, що наші «табірники» – діти, у яких, до того ж, і пора літнього відпочинку. Тому, окрім профорієнтації, ми передбачили й проведення різноманітних спортивних змагань та конкурсів. А ще факультативно – вивчення на вибір англійської, німецької та іспанської мов. І що ще важливо – перебування у таборі буде безкоштовним. Тож, гадаю, і батьки матимуть спокій, що їхні діти не вештаються на вулиці, і самі діти, матимуть змогу визначитись із своєю майбутньою професією.

– Це ви здорово придумали. Чи може це вказівка «згори»?

– Ніяких вказівок «згори» щодо цього не надходило. Це, можна сказати, наш пілотний проект, який пройшов «обкатку» минулого літа у Кіровоградському будівельному коледжі. Він показав свою результативність – 67% дітей, які відвідували тамтешній профорієнтаційний табір, подали документи на вступ саме до цього коледжу. От і ми вирішили перейняти цей позитивний досвід.

… Що ж до наступного навчального року, то планів, зазначила директорка, чимало. Але вона не стала їх перелічувати, напевне, щоб не наврочити. Та все ж про один з них розповіла, бо вже існує щодо нього принципова домовленість зі спонсорами. З 1 вересня 2015 року для учнів ПТУ №5 додасться ще один гурток – технічного моделювання. Гуртківці власними руками матимуть можливість власноруч моделювати та збирати спортивні картинги. А самі ж на них ганятимуть. Так, що не виключається, що наше ПТУ в оглядовому майбутньому проведе перші у Світловодську картингові перегони. А ще вона категорично спростувала чутки про якесь, буцімто, об’єднання ПТУ з якимсь іншим спорідненим закладом області, а тим більше його закриття. «Цього не буде і не передбачається», – запевнила вона.

Ну, а нашій газеті залишається побажати, щоб ці добрі наміри збулися і обов’язково – під чистим мирним небом. А ще – для тих, хто виявив зацікавленість даною інформацією – повідомляємо контакті телефони ПТУ №5: 7-28-81; 097-096-84-32.

Віталій АСАУЛЕНКО

Віталій АСАУЛЕНКО

Про автора

Пов’язані статті

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язково)

Розсилка новин