СТАН ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ В РЕГІОНІ В ПЕРШОМУ ПІВРІЧЧІ 2015 РОКУ

P1000162Станом на 01 липня 2015 року у відділені виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Олександрійському районі Кіровоградської області зареєстровано 6 нещасних випадків пов’язаних з виробництві, в тому числі на підприємствах міста Олександрії трапився 1 нещасний випадок, міста Світловодська 2 ,  Онуфріївського району 2 , Світловодського району 1. Два нещасних випадки,  із зареєстрованих в поточному році, трапились в 2014 році, але розслідування закінчилося лише в 2015 році. Серед зареєстрованих нещасних випадків 2 зі смертельним наслідком (Онуфріївська ЦРЛ, ТОВ ТВФ «Промтехснаб» смт. Павлиш), 3 з тяжкими наслідками (ПП «Містоспецсервіс» м. Олександрія, ДП «Світловодський завод силікатних виробів» АТЗТ«Кіровоградбудматеріали», пп Уханов м. Світловодськ).

Основні причини, що призвели до нещасних випадків, це організаційні (порушення безпеки при експлуатації транспортних засобів, порушення трудової та виробничої дисципліни) та технічні незадовільний технічний стан транспортних засобів, конструктивні недоліки засобів виробництва).

Крім цього на підприємствах і організаціях трапилось 3 нещасних випадки, які комісіями з розслідування визнані такими, що не пов’язані з виробництвом. В цих випадках травми були отримані в наслідок нанесення тілесних ушкоджень потерпілому іншою особою при з’ясуванні особистих стосунків не виробничого характеру, або внаслідок погіршення стану здоров’я,  яке сталося не під впливом виробничого фактору чи середовища.

По одному нещасному випадку, що стався в ПАТ «Шарівське» розслідування не закінчено і триває до отримання необхідних даних від компетентних органів.

В січні 2015 року відповідними  комісіями проведено розслідування двох профзахворювань, встановлених в останніх числах грудня 2014 року Науково-дослідним інститутом промислової медицини у колишніх працівників Державного підприємства  «Шахта «Ведмежоярська» – підприємство не здійснює виробничу діяльність. 30.04.2015 року отримано повідомлення про встановлення професійного захворювання колишнього працівника ДП «Шахта «Ведмежоярська», розслідування закінчено 21.05.2015 року, складений акт за формою П-4.

Закон України «Про охорону праці» зобов’язує роботодавців створити на кожному робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а кожного працівника в процесі виконання будь яких робіт  дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також безпеку і здоров’я  оточуючих . Тому хотілося ще раз звернути увагу,    як роботодавців, так і працівників,  на необхідність виконання   вимоги Закону та  інших нормативних актів з охорони праці –  краще запобігати нещасним випадкам і вкладати кошти  в профілактику,  ніж потім в лікування і відновлення здоров’я.

Заступник начальника – головний страховий

експерт з охорони праці відділення ВД ФССНВ

в Олександрійському районі Якименко С.С.

 

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин