Коли «добрі» сусіди з димком

Пам’ятаєте нещодавній переполох стосовно сильного задимлення міста через пожежі в лісових масивах країни та тління торф’яників на території Черкаської та Полтавської областей? Тема обговорювалася від центральних масмедіа,  до бабусь на лавках кожного подвір’ї. Та піднятий ґвалт,  майже не сколихнув мешканців приватного сектору Світловодська, адже більшість із них фактично весь час із ранньої весни до пізньої осені потерпає від задимленості, завдяки «добрим» і «чемним» сусідам.

Коли раньою весною перші теплі сонячні промені починають прогрівати ще холодну землю, сонячні зайчики граючись зазирають у шибки і настрій піднімається вище неба – так хочеться відчинити наскрізь вікно і вдихнути на повні груди… диму від глухенької баби Каті через вулицю, яка з п’ятої ранку палить потроху все сміття, накопичене за зиму.

А уявіть собі, що ситуація повторюється ледь не щодня… Після спекотного літнього дня хочеться вечірньої прохолоди? Нічого й мріяти, тьотя Лєна, дай їй Бог здоров’я і довгих років не кашляти, знайшла на городі десяток сухих бур’янинок і вже палить…

А восени над приватним сектором взагалі стоїть смог – палять всі і все: ні вікно відчинити, ні білизну після прання висушити!!!

Варто нагадати нам всім, що під час горіння листя й сміття вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини. Дим містить у собі небезпечні хімічні речовини, переважна частина яких – отруйні для людини. Це формальдегідні смоли, оксиди сірки, які спричиняють респіраторні захворювання.  Уявіть, як почувають себе люди, які хворіють на легеневу недостатність, астму чи алергію.

Законодавством України категорично заборонено спалювання рослинних залишків та сміття на території населених пунктів підприємств, установ, організацій.

Керуючись ст. 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя й здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право виступати проти спалювання сухотрав’я і рослинних залишків. Статтями 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» заборонено самовільне спалювання листя. Відповідальність за паління листя та сміття передбачена статтею 77-1, 78, 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За самовільне випалювання залишків рослинності передбачений штраф у розмірі від 170 до 1700 грн.

Нажаль, прості розмови із «добрими» і «чемними» нічого не дають: «всі палять, і я палю…» – Логіка проста і залізна, як рельса. Тому і залишається звертатися за допомогою до екологічної інспекції (тел.73642) – це їхня царина, санепідемічного закладу та звичайної міліції. Щоправда, радимо запастися терпінням, бо й там не завжди йдуть назустріч

Власкор.

 

16110549 864273

About the author

Related Articles

1 Коментар

  1. Коля

    викликали поліцію – приїхали, оформили порушення на сусідів. дякую за статтю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин