Позачергова сесія старої міськради: комп’ютери, люди, собаки і трохи традицій

Все ж таки довелося депутатам Світловодської міської ради 6-ї каденції зібратися ще раз: виникла нагальна необхідність внести термінові зміни до міського бюджету.

Тож, 4-го листопада у депутатській кімнаті адмінбудівлі знову, востаннє,  зібралися місцеві обранці міської  ради 6-го скликання. На момент початку засідання їх налічувалося у залі 30 осіб.

Питання, винесене на порядок денний 78-ї позачергової сесії, було всього одне: «Про внесення змін до міського бюджету».

Але по завершенні Державного гімну, яким зазвичай відкривається пленарне засідання, поки що секретар міськради Зінаїда Климчук попросила колег вшанувати хвилиною мовчання пам’ять колишнього депутата міськради та міського голови Світловодська 2002-2006 років Володимира Волкова, який передчасно пішов з життя рівно рік тому…

Вшанувавши пам’ять Володимира Миколайовича, депутати повернулися до роботи.

Отже, уточнення бюджету складалося із декількох пунктів: прийняти до міського бюджету освітню субвенцію з держбюджету на придбання комп’ютерних класів (мультимедійного обладнання) для загальноосвітніх навчальних закладів у сумі 126 450 грн., затвердити виділення коштів управлінню соцзахисту населення у сумі 16 300 грн. для надання пільг населенню міста та віднайти 36 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення капремонту будинку 24 по вул. Приморській (точніше, погодити варіант, який запропонували фінвідділ та виконком).

По першому пункту не виникло жодних нарікань і народні обранці взнали, що комп’ютерні класи отримають школи №№3,4 та 7 (вони ж бо СПЕЦІАЛІЗОВАНІ!!!). По другому також без питань.

А от третя частина рішення сподобалася не всім. Справа в тому, що виготовлення ПКД для ремонту будинку 24 по Приморській – справа досить нагальна. Після проведення купи різних оглядів та експертиз, спеціалісти наполягають на негайному проведенні ремонтних робіт, адже одного разу будинок може просто впасти. І сьогодні обласний бюджет винайшов можливість надати півтора мільйони гривень на проведення ремонтних робіт. Головне – виготовити відповідно до процедури кошторисно-проектну документацію. От тут і виникла необхідність терміново знайти в бюджеті 36 тис. грн. Думали довго і вирішили зрештою взяти ці кошти із статей «Демонтаж малих архітектурних форм» (12 000 грн.) та «Відлов безпритульних собак» (20 000 грн.).

За долю собак і людей дуже переймався Віктор Макаров: «Ми то даємо гроші, то забираємо, а тим часом люди кусають собак!» – розхвилювався депутат.

Проте його заспокоїли, що ні людям, ні собакам не нашкодить тимчасовий переніс цих коштів на більш нагальні потреби. А як тільки з’являться вільні кошти в бюджеті – їх повернуть для відлову собак. Тим більше, як зазначив начальник управління УЖКГ Віктор Самоляк, попередня домовленість із спеціалізованою організацією міста Комсомольська вже є. А от мешканцям Приморської, 24 лячно жити в будинку, який кожної хвилини може розвалитися.

Юрій Сапянов теж висловив претензію з приводу того, що знову знімаються кошти із благоустрою міста: «На відміну від інших депутатів, я уважно читаю проекти рішення і помітив, що ми знову забираємо гроші з благоустрою. А потім не можемо полатати діри в асфальті. А тим часом хтось латає дорогу за власний кошт і набирає прихильності у виборців!»

Та присутні нагадали Юрію Олександровичу, що по-перше, вибори вже пройшли, тож йому не варто так перейматися з приводу втрати виборчих голосів, а по-друге, якби він дійсно уважно читав проект рішення, то помітив би, що хоч у класифікації видатків це дійсно благоустрій міста, але ж статті стосуються вилову собак та знесення МАФів, а не ремонту дорожнього покриття.

Зрештою, Юрій Сапянов і виявився єдиним депутатом, який не підтримав проект рішення, запропонований депутатам.

Додатковим пунктом уточнення бюджету було прийняття від Фонду регіонального розвитку (м.Київ) на баланс УЖКГ восьми тисяч грн. для ремонту ліфта у будинку 31 по вул. Конька.

Отже, 29 голосів підтримали проект рішення в цілому. На цьому все ще міський голова Юрій Котенко оголосив сесію закритою.

До речі, новообраний міський голова Валентин Козярчук традицію вирішив не порушувати і на останній сесії міськради 6-го скликання не з’явився. Що ж, подивимось як воно буде в наступній каденції.

 

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин