Друга сесія міської ради: запрягали довго, з місця ледве зрушили

На відміну від урочистої святкової першої сесії Світловодської міської ради сьомого скликання, де в основному були тільки гарні обіцянки, слово Боже, квіти та оплески, друге пленарне засідання міських обранців можна назвати реальним втіленням великої байки про лебедя, рака та щуку. Щоправда, впертих і відверто кажучи, не завжди адекватних персонажів в цій історії було трохи більше…

Отже, друга сесія, яка розпочалася 16 листопада о 10-й годині, мала остаточно внести зміни до керівних структур міста і дати новому складу слуг народу покращувати життя світловодців, так би мовити, з усієї сили. Та не все так сталося, як гадалося. Принаймні, як гадалося новообраному міському голові Валентину Козярчуку. Пам’ятаєте, нещодавно він висловив переконання, що за секретаря міськради депутати проголосують з першої спроби? Ага! Щас!!! І скільки б він не намагався вразити  колег-депутатів крилатими висловами, на кшталт «як запряжемо, так і поїдемо», «лебеді», «раки» і «щуки» тягли воза в свій бік. Та про все по-порядку…

Точніше, по порядку денному пленарного засідання. Розпочали з затвердження регламенту міської ради. Традиційно кожна нова рада підкореговує цей документ під себе. Так сталося і цього разу – регламент ніби і затвердили, але ж на доопрацювання відправили, бо на погляд Юрія Сапянова, цього разу представника ВО «Свобода»  (в  минулому  скликанні  ВО  «Батьківщина»), в ньому є купа недоліків.

Наступним рішенням депутати створили контрольну комісію, яка має перевірити обставини певних резонансних питань (продажу на металобрухт теплоходу «Крим», зникнення пам’ятника Леніну, розбір будівлі заводу «Калькулятор», тощо) для того, аби визначитися із механізмом подальших дій у цих напрямках. До складу комісії увійшли представники всіх політичних сил  представлених в раді – її головою обрали Вадима Степанця.

Також позитивно проголосували питання про умови оплати праці Світловодського міського голови: оклад 2860 грн., плюс двічі по 50 % (надбавка та премія) від окладу. Валентин Козярчук відразу зазначив, що зарплата (конкретно ця) йому не потрібна і він віддаватиме її на благодійність.

Далі розпочалося найцікавіше. Міський голова запропонував на посаду секретаря міської ради кандидатуру Андрія Москаленка. Але результати голосування виявилися невтішними: всього 7 голосів «за». Свободівці висловили своє бачення даного питання і запропонували на секретаря Юрія Сапянова (кажуть, він давно хоче). Але депутатам не сподобалася і ця ідея. Хотіти, як то кажуть в нашій найдемократичнішій у світі країні, не забороняється.

Приблизно така ж участь чекала і на затвердження першого заступника міського голови: кандидатуру Володимира Дем’янюка не підтримали. Відверто кажучи, такий вибір багато кого здивував, адже Володимир Миколайович в декілька заходів посідав крісло заступника, щоправда – з питань ЖКГ, і враження від того залишились  неоднозначні…

Проте одну посаду депутати таки погодили – керуючим справами виконавчого комітету знову (втретє) обраний Вадим Туманов. Вадиму Павловичу наші вітання!

На цьому першу частину «марлезонського балєта» вирішили завершити, так як на вулиці вже почало темніти, і оголосивши перерву у роботі сесії, продовжити зранку 17 листопада.

Наступного дня, тобто – сьогодні, розпочали з утворення та затвердження складів постійних комісій міської ради та їх голів. Отже, Ярослав Чаричанський очолив комісію з дотримання законності та депутатської етики, планово-бюджетну комісію очолив Юрій Лукинський, з питань соціально-гуманітарного розвитку міста – Андрій Малицький, Леонід Пащенко керуватиме земельною комісією, а питаннями комунальної власності перейматиметься комісія на чолі із Сергієм Волоховим. До речі, результати голосування за останнього очільника комісії перераховувалися тричі.

Після цього головуючий вирішив повернутися до питання затвердження заступника, і знову чомусь з кандидатурою Володимира Дем’янюка. Тому і не дивно, що спроба провалилася. Валентин Козярчук спробував тут же запропонувати цю посаду Сергію Філоненку, колишньому першому заступнику, але Сергій Володимирович відмовився, мовляв, краще я послужу громаді у якості депутата міськради. Так як інших кандидатур у міського голови не було (у депутатів теж), питання відклали на наступну сесію.

Майже так само було і з секретарем міськради. Щоправда чи то з метою покепкувати зі свободівців, чи то для «галочки», Валентин Козярчук несподівано для всіх виніс нову пропозицію: обрати секретарем голову фракції ВО «Свобода» Олександра Попічко. До речі, для останнього це була найбільша несподіванка. Звичайно, 25-річний депутат відмовився. Тим більше, що Юрій Сапянов (напевне, спікер фракції ВО «Свобода») сприйняв таку пропозицію голови як особисту образу.

Також не проголосували рішення по структурі – не хочуть депутати платити заробітну плату двом радникам міського голови (хоча він погоджувався і на безоплатну основу) із місцевого бюджету. Тут вперше над залою засідань промайнуло ім’я Миколи Калича, мовляв, одним з радників він міг стати.

«Як же ж легко мені з вами працювати!», – сказав у залу новий мер Світловодська. Звичайно, це був гіркий жарт.

Голосування за кількісний та персональний склад виконкому теж ледь не зайшло у глухий кут, але зрештою вирішили голосувати за кандидатів поіменно, а далі буде видно. Із запропонованих кандидатур не проголосували  тільки за Миколу Калича, всі інші – майже одноголосно.

Отже, новими членами виконкому стали пенсіонер Юрій Медвєдев, Анатолій Бабаченко, власівський селищний голова, головний інженер «Силікону» Віктор Тербан, начальник фонду з питань нещасних випадків на виробництві Сергій Якименко, колишній депутат Микола Олійник, підприємець Олександр Агапов, колишній працівник міськвиконкому Ірина Козак, викладач коледжу Михайло Рудич, підприємець Ігор Гайчук, викладач Кременчуцького політеху Володимир Хорольський. Крім них, за посадами, до виконавчого комітету входять міський голова Валентин Козярчук, керуючий справами виконкому Вадим Туманов та увійдуть заступники міського голови і секретар міської ради (якщо їх колись оберуть, звичайно).

На цьому головуючий вирішив завершити другу сесію міськради, а всі питання, які не проголосували – перенести на наступне пленарне засідання: «Є час подумати і прийняти рішення. Ми втрачаємо час на політику. А нам треба багато над чим попрацювати!».

Що ж, побачимо як далі буде, а поки що місто має депутатський корпус, постійні комісії та виконавчий комітет. Для роботи цього достатньо. Тому, вперед,  покращувати нам життя, панове!

 

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин