Парламент запровадив поіменне голосування у місцевих радах

Верховна Рада прийняла зміни до закону про місцеве самоврядування, яким зобов’язала місцеві ради приймати рішення виключно у форматі поіменного голосування, пише Українська правда.

За проект рішення проголосували 236 депутатів.

При цьому місцеві депутати мають право голосувати таємно у окремих випадках, передбачених законом.

Всі результати голосування тепер повинні у той же день публікуватися на сайті місцевої ради і зберігатися там необмежений час. Також вони повинні надаватися на запит згідно з законом про доступ до публічної інформації.

Закон вступить у силу через два місяці після його опублікування.

Нагадаємо, що серед депутатів Світловодської міської ради як минулого, так і теперішнього скликання є народні обранці, які будуть раді таким нововведенням. Зокрема, Юрій Сапянов досить часто намагався скористатися подібним показовим голосуванням під час минулої каденції, коли, як він вважав, питання було актуальним і архіважливим. Щоправда, пропозиції його рідко підтримували інші колеги, те що важливо для одного депутата – не завжди важливе для міста.

З одного боку нововведення дасть можливість побачити, чи не розходяться справи міських обранців зі словами, а з іншого – пленарні засідання триватимуть набагато довше.

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин