Ваш будинок – ваші кошти – ваш благоустрій

29 листопада, не зважаючи на неприємну дощову погоду, мешканці будинку №8 по вулиці Будівельників зібралися у дворі аби поспілкуватися з приводу вирішення подальшої долі свого будинку: залишатися як і раніше на обслуговуванні чергової житлової контори, сенсу від якої нуль без палички, чи все ж таки настав час самоорганізуватися і створити ОСББ.

До зустрічі приєднався голова громадського  об»єднання  «Світловодськ – наш дім» Іван Маліновський. Іван Миколайович, звертаючись до присутніх, зазначив, що у зв’язку зі змінами у чинному законодавстві, з  2016 року сферу ЖКГ буде реформовано і ЖЕКів,  у сьогоднішньому розумінні, більше не існуватиме.

«Перед вами постає питання, ­– звернувся він до присутніх, – чи ви і надалі платите гроші певній управляючій компанії, яку вам призначить  влада, чи ви створите дієве ОСББ і будете самостійно вирішувати, куди витрачати ваші власні кошти і які саме проблеми вирішувати в першу чергу.»

Протягом довгої бесіди враження склалося цілком позитивне – багато людей добре розуміє необхідність створення свого Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, проте не обійшлося і без негативу. По-перше, люди не зовсім розуміють, що у випадку створення ОСББ платити ЖЕКу (чи хто там збиратиме гроші за те, чого не робитиме ніколи) більше не треба.  По-друге, є «залізобетонна» позиція завжди ображеного і обдуреного роботяги: «кажи що хочеш, але я точно знаю, що ти сюди прийшов, щоб нас обдерти. Крім того. Не обійшлося і без категорії «засланих козачків», які довго розповідають про жахіття «цих так званих ОСББ», а потім виявляється, що у нас і борги за комуналку під пару тисяч, і прописані ми не тут, і взагалі, ми з іншого села…

Але розповідь одного з мешканців про те, як  він півроку просив зробити шмат даху, який добряче протікав,  вплинула  на  присутніх і всі погодилися, що з таким обслуговуванням треба «что-то рєшать». Виявилося, що схожі історії про «добрих і чесних» жеківців є ледь не у кожного. Звідси і виходить така загальнонаціональна риса – доки мене не стосується, мені байдуже. А вже коли пів стелі обвалилося, тоді «ой, леле, що ж це робиться!».

Зрештою, вдалося повернутися до конструктиву: більшість мешканців (із присутніх) висловила думку про те, що ідея гарна, і над нею треба добре подумати. А вже під час проведення наступних зборів приймати якесь виважене рішення.

«Я не претендую ні на які посади чи гонорари, – додав на завершення Іван Маліновський, – я можу вам тільки допомогти в організаційних та юридичних питаннях. Все інше ви маєте зробити самі – створити ініціативну групу, обрати правління, бухгалтера і т.п. Якщо у вас є питання чи сумніви – звертайтесь, будь-ласка. Але ви маєте зрозуміти – ніхто не прийде і не зробить за вас ваш будинок гарним і комфортним. Хочете й далі викидати гроші у повітря – ваше право. Та я пропоную вам інший шлях: ваш будинок – ваші кошти – ваш благоустрій. Часу залишилося не так вже й багато. Вирішуйте».

 

Власкор.

Про автора

Пов’язані статті

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язково)

Розсилка новин