Депутати знову не погодили кадрові рішення міського голови: ні радників, ні заступників, ні секретаря

10 грудня у сесійній залі адмінбудівлі пройшло пленарне засідання третьої чергової сесії Світловодської міської ради сьомого скликання.

В числі питань, винесених на розгляд місцевих обранців, були і питання кадрової тематики, зокрема про зміну структури виконавчих органів, де міський голова Валентин Козярчук просив погодити додаткових сім штатних одиниць та про обрання (чи то призначення) заступника голови з комунальних питань та секретаря міської ради.

Стосовно зміни структури, то в ній мали б бути відновлена посада заступника з гуманітарних питань, якої в минулій каденції не було зовсім, двох особистих радників міського голови та створення відділу з контролю надходження та використання бюджетних коштів.

Звичайно в колі депутатів відразу виникло обурення, мовляв у нас грошей нема, а ми штатні одиниці виконкому збільуватимемо. Давайте навпаки, зменшувати!

Не витримав такого відношення до своїх колег керуючий справами виконавчого комітету Вадим Туманов. Він зазначив, що коли вперше прийшов на роботу за головування Володимира Волкова, у структурі виконкому працювало 200 осіб, і кожний займався своєю справою. Кожного року депутати все скорочують і скорочують, а роботи стає все більше і більше. Можливо вже час вгамуватися, адже на сьогодні у виконкомі понад десяток вільних вакансій (до кожної є ряд спеціальних вимог), а заробітна плата мізерна – ніхто не хоче такої відповідальності за дарма.

Про скорочення депутати забули, мабуть, дослухалися до «крику душі» виконкомівського керуючого справами, але вводити нові одиниці, особливо радників, до структури виконавчого комітету відмовилися. Мовляв, кому радять – той і платить. А міський бюджет і так перевантажений.

Наступне кадрове питання стосувалося заступника міського голови з питань комунальної власності, архітектури і будівництва міста. На цю посаду Валентин Козярчук запропонував кандидатуру Анни Нестеренко, яка вже декілька тижнів виконує відповідну роботу на, так би мовити, громадських засадах.

Питання не пройшло, адже головні фактори затвердження кандидатури на посаду – наявність профільної освіти та відповідного досвіду роботи. Ні того, ні іншого у Анни Андріївни нема.

«У разі прийняття такого рішення, – поінформував колег голова фракції опозиційників Марк Сіромаха, – ми порушуємо закон про місцеве самоврядування.»

Щоправда, міський голова пояснив свою позицію таким чином: «Нікого з досвідом ще радянської ситеми ЖКГ я на роботу брати не збираюся. Мені потрібні молоді, розумні і світлі голови. В Анну Нестеренко я вірю і хочу доручити їй цю роботу. Тим більше, що вона вже її робить і доволі непогано.»

На підтримку міського голови виступив депутат міської ради Олександр Плахотній: «Я хоч і відношуся до вихованців радянської системи управлінців ЖКГ із 30 річним досвідом, на прохання Валентина Валентиновича знову очолив наш комбінат комунальних послуг. Так от, я все ж таки підтримую кандидатуру пані Анни, бо вже ми трохи спільно попрацювали, і прошу колег підтримати пропозицію голови».

Але, порушувати закон не добре. Тому депутати не підтримали кандидатуру А.Нестеренко. Проте міський голова зазначив, що має право призначити кого завгодно «виконувати обов’язки» і він цим правом скористається і Анна Андрівна надалі виконуватиме обов’язки заступника з питань ЖКГ.

Наступне регламентне обрання – секретаря міської ради. Все відбулося згідно чинного алгоритму: підготовка бюлетенів, скринька для бюлетенів, таємне голосування і т.п. Єдине що було дивним – це кандидатура Надії Мальцевої. Надія Олексіївна видатний громадський діяч сучасності, пенсіонер і тому подібне, але секретар міської ради??? Це, вибачте, не смішно!

Мабуть, так само думає і переважна більшість депутатів, так як підтримали кандидатуру Мальцевої аж 6(!!!) осіб.

Міський голова Валентин Козярчук підсумував: «Шановні колеги, вітати нас ні з чим»… Адже вся робота, яку мали б виконувати заступники і секретар так і залишаються на міському голові.

 

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин