10 грудня у сесійній залі адмінбудівлі пройшло пленарне засідання третьої чергової сесії Світловодської міської ради сьомого скликання.

Проте спочатку міський обранців спробували «запхати» в депутатську кімнату (дивне рішення!). Звичайно, всі не помістилися і на слова міського голови «для початку роботи мені треба посадити депутатів» дехто зреагував нетипово, мовляв, садити нас поки що нема за що, але місця для роботи забезпечте. Тому було прийнято слушне рішення про перехід до сесійної зали. Щоправда, там є загроза «піймати» на голову шматок стелі, та кого такі дрібниці хвилюють?

Отож, зібралися депутати в сесійній залі. Початок сесії зазвичай відбувається після того, як прозвучить Державний Гімн. Цього разу ніяких засобів аудіо відтворення не було, тому гімн місцеві обранці заспівали самі. До речі, вийшло не так вже й погано.

На початку пленарного засідання  міський голова Валентин Козярчук вручив присутнім (33 особи) депутатам відповідні посвідчення, після чого почали погоджувати порядок денний роботи сесії. Депутат Андрій Маліцький запропонував зняти з розгляду питання стосовно передачі закладів культури Власівської селищної ради до територіальної власності міста, тому що є звернення власівчан, які просять цього не робити. В свою чергу начальник управління культури Надія Клокар застерегла депутатів, що зволікаючи з подібним рішенням вони наражають власівську культуру на небезпеку залишитися в наступному році без фінансування. Маліцький був невблаганним і депутати прислухались до його позиції, що питання треба ще вивчити комісійно, а потім вже приймати рішення. Комісії дали термін 10 днів, питання з розгляду сесії зняли.

Депутат Гуцаленко довела до відома колег, що нещодавно відбулося громадське обговорення проблеми безпритульних собак і вони, громадські обговорювані, вирішили вивчити можливості ЦРЛ, ветеринарної служби щодо зберігання та застосування медичних препаратів для стерилізації собак і можливості комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг» стосовно утримання цих собак. На що начальник ККП Олександр Плахотній зазначив: «Ви тут питаєте, чи може ККП? Так от, скажу відразу: не може!».

До речі, міський голова Валентин Козярчук зауважив, що містом ходять «доброчинці», які труять собак і розказують, що діють від імені міського голови і депутатів.

«Так от, – звернувся він до цих «добрих людей», – вже є хлопці, які вас шукають. А коли знайдуть – стерилізація вам забезпечена!»

Далі були депутатські запити про аварійні дерева та проблеми із проведенням ремонтних робіт будинку № 24 по вул. Приморській.

По першому – всі дерева будуть обстежені і складено таку собі карту з позначенням тих, які треба знести в першу чергу.

Стосовно Приморської 24 – тут все складніше: тих грошей, за які проголосувала ще попередня каденція, так і не виділили і відповідно, ремонтні роботи не розпочали.

На що Валентин Козярчук зазначив, що, як будівельник за освітою, дійшов до висновку, що подібний ремонт без укріплення фундаменту не має ніякого сенсу. Тобто, знову треба проводити обстеження, дослідження і обрахунки. А тим часом мітки аварійності руйнуються і стіни будинку повзуть в різні боки…

Питання порядку денного розпочали із затвердження бюджету. Внесли купу уточнень, переважна більшість з яких не була принциповою. Проте комплексний погляд на зміни породжує думку, що невеличкі уточнення корегують регламент у потрібному для міського голови напрямку, аби полегшити взаємостосунки (читайте – вплив) із міськими обранцями. Та хай собі, нам від того гірше не буде.

Наступним депутати заслухали звіт про виконання бюджету та знову відкорегували бюджет діючий, розподіливши субвенцію із області на заробітну плату бюджетникам та енергоносії. Прохання керівництва області із майже 6 мільйонів допомоги з області виділити 200 тисяч для ОКВП «Дніпро-Кіровоград» (на погашення боргу за електроенергію) депутати проігнорували. Реакція області наразі невідома.

Наступний цікавий проект рішення – про закріплення депутатів за округами міста. Мова йде про те, що 8 міських округів наразі не має власного депутата у міській раді, тому пропонується 26 депутатам (які перемогли на своїх округах) закріпитися там. Де вони отримали найбільшу підтримку населення, а 8 інших мають обрати собі один із «безхозних» округів до наступної сесії. Питання викликало різні реакції і остаточного схвалення в поданій редакції не набуло. Найближчим часом спробуємо в цьому розібратися більш детально і запросити до обговорення самих міських обранців.

Михайло Касьянов запропонував на розгляд місцевим обранцям міську цільову програму «Громадський бюджет міста». Який передбачає більш активну участь громадськості в процесі формування міського бюджету. Депутати довго обговорювали даний проект. Зокрема,  Сергій Філоненко висловив категоричну незгоду з даною програмою, хоча, як виявилося пізніше, влітку був не тільки за, а ще й наполягав на його запровадженні. Життя мінливе, чи не так? Особливо до виборів, і після. Депутат Степанець, наприклад, зазначив, що он в Бразилії громадський бюджет діє вже багато років, а країна входить у двадцятку найбагатших держав світу. На скільки доречні такі порівняння – вирішуйте самі.

Кадрові питання, як по структурі виконавчого комітету, так і по затвердженню кандидатур заступника міського голови з питань ЖКГ та секретаря міськради депутати не погодили . Докладніше читайте тут http://sg.kr.ua/photos/deputati-znovu-ne-pogodili-kadrovi-rishennya-miskogo-golovi-ni-radnikiv-ni-zastupnikiv-ni-sekretarya/.

Завершили третю сесію Світловодської міської ради акапельним виконанням Гімну України.

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин