Наш край, чи країну, чи може усесвіт, здоров’ям своїм рятували вони…

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

З 2006 року 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Учасники ліквідації жахливих наслідків техногенної катастрофи, в триста(!) разів страшнішої за вибух у Хіросімі, давно називають 14 грудня Днем Ліквідатора, адже саме в цей день у далекому 1986 році в газеті «Правда» з’явилося повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд, так званий «Саркофаг».

Біля пам’ятника чорнобильцям пройшов мітинг-реквієм, присвячений самовідданому подвигу сотень тисяч людей, які жертвували власним здоров’ям заради своєї вітчизни та всього людства в цілому (трагедія сталася 26 квітня, проте, зупинити активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого реактора,  вдалося лише наприкінці травня ціною масового опромінення тисяч ліквідаторів).

В урочистому заході взяли участь самі «чорнобильці», їхні родини та друзі, представники влади, громадськості міста, учнівської молоді та просто небайдужі світловодці.

«Шановна громадо, ­– звернувся до присутніх голова Світловодської міськрайонної організації “Союз-Чорнобиль” Іван Маліновський, – щоб хоч трохи зрозуміти, що таке Чорнобиль, нам треба частіше повертатися в ті роки, зазирати в свою історію. Для кожного з нас, хто там був, – є свій Чорнобиль, але ще є Чорнобиль – один для всіх. У ліквідації наслідків аварії взяли участь більше 600 тисяч осіб із усього Радянського союзу, 300 тисяч з них – українці. Всього через горнило  Чорнобиля, пройшло 3000000 людей,  статус постраждалих  внаслідок Чорнобильської  катастрофи, мають  мільйон дітей.

Тільки за  14 років – 1986-2000,  із життя пішло більше 500 тисяч героїв, які боронили світ від техногенної катастрофи. Їх середній вік складає 45 років. За останні роки випадки  захворювання, пов’язані із Чорнобильською катастрофою, зросли більше як в 12 раз. Сильніше всіх від цього страждають наші діти.

Самих «чорнобильців» з кожним роком стає все менше і менше.

Кажуть, мовляв зараз йде війна і до чого тут Чорнобиль? Але наша війна розпочалася у квітні 1986 року і не закінчується ні на мить, протягом багатьох років забирає своїх солдатів. А Україна втратила територію за розмірами рівну таким Європейським країнам, як Бельгія, Данія чи Нідерланди.

Дякую всім свідомим громадянам за те, що розділили з нами сьогодні наш біль, вшанували пам’ять тих, хто назавжди залишиться в наших серцях. Дякую працівникам Будинку культури, які протягом всіх цих років допомагають нам відзначати цей день.

Ліквідаторам, іх сім’ям і вдовам хочу в першу чергу побажати здоров’я і терпіння, всього найкращого в цьому житті.»

Пам’ять героїв, які відійшли у Вічність, вшанували хвилиною мовчання, до пам’ятного знаку лягли вінки і квіти. Представник церкви провів коротку службу.

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин