Хрещення депутата: культурна Власівка на грані фолу

14 грудня у приміщенні Власівського Будинку культури відбулася зустріч мешканців та представників місцевого самоврядування селища із представниками Світловодської міської ради, управління культури міського виконкому. Тема, на яку спілкувалися власівчани зі світоводцями все та ж – передача (чи не передача) під крило місцевих управлінців культурних закладів селища.

Отже, коротко суть проблеми: у відповідності із новими положеннями бюджетного кодексу, за яким фінансуватимуться території наступного 2016 року, Власівка має передати до міста свої заклади освіти, культури, медицини – тобто всі заклади бюджетної сфери. З медициною та освітянами «порішали без шуму і пилі», а от з культурою сталася заминочка: Власівка своїм рішенням передає на баланс міського управління культури дві будівлі – приміщення Будинку культури та будівлі дитячого сектору, а міська рада, з подачі начальника управління культури Надії Клокар, мала прийняти на минулій сесії лише БК. Куди подіти світлу і теплу будівлю дитячого сектору, в якій вже більше 50 років займаються власівські маленькі танцюристи, міську культуру не хвилює. Мовляв, переселяйте своїх танцюристів до БК, а ту будівлю утримувати у нас немає грошей. А мова йде про 12 тисяч грн. на місяць!!!

Звичайно, і працівники дитячого сектору, і батьки, і, по-суті, самі діти проти такого рішення, адже в Будинку культури холодно, немає облаштованих для хореографії великих груп залів та й взагалі – тісно. Крім того, якщо будівлю законсервують на зиму, то з весни це буде аварійний об’єкт, приклади вже є – подібним чином свого часу «вграли» дитячий садочок «Калинка»: зараз там порвані тиском замерзлої води труби, обсипана штукатурка, аварійні стіни.

Тож, батьки разом з колективом працівників звертаються в усі усюди, аби будівлю зберегли і дозволили й надалі проводити там заняття. Тому питання з розгляду сесії зняли, депутати вирішили розібратися самі, створили комісію («Шо, опять?») і завітали вчора до власівчан.

Керувати процесом спілкування вирішив голова постійної депкомісії з питань спорту, молоді чогось там ще і культури в тому числі Андрій Маліцький. Він зазначив, що ми, депутати міськради, приїхали, щоб вислухати думки власівчан з цього приводу і допомогти вирішити зазначене питання.

Спочатку запитали у новообраного (чи «у знову обраного») селищного голови Анатолія Бабаченка, що він собі думає з приводу зазначеної проблеми. Анатолій Герасимович пояснив, що через цей ідіотський (моє слово – автор) бюджетний кодекс Власівка вимушена йти на кроки, яких робити не хоче ні громада, ні влада. Але якщо вже така ситуація склалася, то будьте ласкаві шановні міські колеги, приймайте обидві будівлі, а майно цих закладів культури «не передати безоплатно на баланс» до міста, як того хоче Надія Клокар, а «надати у спільну власність», бо ж як можна дарувати місту костюми та знаряддя для занять, які купували за рахунок спонсорів і шили чи робили батьки вихованців.

Як на мене, все чітко і ясно. Аж раптом молодий депутат вирішив повчити селищного голову з 15-річним стажем, як працювати з людьми, мовляв, аби не я, ви б громадою так і не поспілкувалися, а тепер, я, Маліцький Андрій Іванович, сподіваюся, що ви будете більш відкриті для своїх односельців… Андрюха, ти серйозно?!! Батька вчить, як дітей робить?

Також чітко висловила свою позицію і керівник дитячого сектору Алла Педько, яка зазначила, що начальник міського управління культури Надія Клокар з невідомого дива взялася змінювати трактування рішення сесії: Власівка ще в жовтні передала від себе місту дві будівлі на баланс і майно у спільну власність, Надія ж Іванівна надає проект лише з БК. Очільниця МУК намагалася переконати, мовляв готувала рішення за статутом, в якому вказана лише юридична адреса БК. Але тут є місце чи то лукавству, чи то необізнаності чиновниці з 28 річним стажем: юридична адреса (суто для листування з юридичною особою) і адреси будівель на балансі – це різні речі.

Та і взагалі, вирізняється чітка принципова лінія міського управління культури, озвучена Клокар ще восени: «Я вам обіцяю, що будівлю дитячого сектору не прийму». Агов, Надія «сестра Віри та Любові», буде так, як скажуть депутати. Хоча, як вони скажуть – допоки невідомо. Складається враження, що тут є щось особисте, чи не так?

Ну, а далі почалася говорильня, яка періодично «прикрашалася» закликами місцевих «свободівців» на кшталт: «а давайте розкуркулимо Марона і будемо жити всі довго і щасливо!», або «давайте заставимо Короля утримувати будівлю дитячого сектора» і тому подібний брєд (слово «нісенітниця» надто м’яке для подібного випадку). Щоправда, були й доречні думки. Наприклад, нині у кожного є доступ до мережі Інтернет, де можна знайти будь-яку літературу, довідники, передивитися фільм тощо, а от розвивати Заслужений хореографічний колектив по Інтернету не вийде. Може віднайти ці 12 тисяч за рахунок міських бібліотек?

Зрештою розмова перейшла у конкретні звинувачення міських очільників і депутата Маліцького зокрема, мовляв, ми платимо податки у Світловодськ, дихаємо відходами наших підприємств, а ви позбавляєте наших дітей нормальних (будь-яких) умов для розвитку творчості. Вже і так зачинили все, що могли! Фінальний акорд ­– фраза молодого депутата, мовляв, я не знаю, що робити далі, давайте ваші пропозиції. І тут Андрій Іванович вперше почув свої заслужені депутатські «і нащо нам такі депутати, якщо вони не знають що робити?» і «а чого ти взагалі сюди прийшов?». Ні, серйозно, Андрюха, а чого прийшов? Нічого нового ви з вашою комісією не почули, рішення ви не маєте…

Ситуація дійсно критична і «розрулити» її міська влада має якнайкраще для обох сторін конфлікту: і для Власівки, і для міста. Стосунки селища і міста – натягнуті струни. І зволікати немає часу.

Щоправда, є ще надія на Господа і наявність мізків українських урядовців, які мають призупинити введення в дію нового бюджетного кодексу: він сирий і не готовий для запровадження по всій країні. Тоді все залишиться, як було – і для нас це теж вихід.

P.S.: З бойовим хрещенням, DJ Dep!

Хома Білівкін.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин