Прощавай Кіровоград: Депутати ВР вирішили перейменувати Кіровоград в Інгульськ. Думка кіровоградців нікого не пече

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує парламенту перейменувати Кіровоград в Інгульська в рамках закону “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів і заборону пропаганди їх символіки”.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні комітету.

Також члени комітету голосували за те, щоб рекомендувати Раді перейменувати Кіровоград в Єлисаветград, однак, цей варіант не набрав необхідної кількості голосів.

За словами голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, присутнього на засіданні комітету, варіант перейменування міста на Єлисаветград, може, і підтримує значна частина жителів Кіровограда, однак, цей варіант є неприпустимим, оскільки він додає на карту України “спадщину російського імперіалізму”.

Черговий раз народні обранці демонструють, на скільки їм плювати на думку народу.

Відповідно до закону, Рада повинна прийняти рішення про перейменування населених пунктів, які підпадають під закон про декомунізацію, до 21 лютого 2016 року.

Географічно Кіровоград розташований у долині і на берегах річки Інгул.

Нагадаємо. 25 жовтня паралельно з місцевими виборами було проведено опитування про перейменування міста, в якому взяли участь 45 863 особи. Більше 35 тисяч проголосували за Єлисаветград, друге місце зайняв Інгульськ (4302 голоси), третє – Златопіль (3509 голосів). Також пропонувалися варіанти Кропивницький, Благомир, Ексампей, Козацький.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин