Сесія міськради: Козярчук і далі не хоче домовлятися, проте і вмовити не може

28 грудня у сесійній залі пройшло пленарне засідання п’ятої позачергової сесії Світловодської міської ради сьомого скликання. Точніше, сама сесія мала відбуватися хвилин п’ять-десять, але затяглася на півтори години через намагання міського голови Валентина Козярчука «протягти» черговий раз кадрові питання. Та про все по-порядку…

Тож, на розгляд сесії було винесено декілька питань: про уточнення міського бюджету та (черговий раз на позачерговій сесії!!!) затвердити першого зама, заступника з комунальних питань та внести зміни до структури виконкому.

Звичайно, що у депутатів виникли заперечення щодо розгляду кадрових питань, адже, як вже було озвучено на попередній позачерговій (терміновій, невідкладній…ну, ви зрозуміли) сесії, ці питання не належать до категорії термінових і мають розглядатися на звичайній (черговій) сесії після проходження по депутатським комісіям.

18 депутатів проголосували за те, щоб на розгляд винесли лише питання бюджету. Так і зробили. Начальник фінуправління Наталля Яременко швидко пояснила питання, сенс якого полягав у тому, що міська рада має тільки ухвалити зміни в розмірах субвенції, перерахованої до міського бюджету із державного, ні в що фактично не втручаючись.

Депутати погодились і проголосували одноголосно. На цьому сесію і можна було закривати, але тут почалося обговорення причин, чому не проголосовані кадрові питання.

Зокрема,  В.Козярчук згадав про кулуарну зустріч, на яку в суботу міський голова запросив народних обранців з метою визначитися нарешті з кандидатурами на ключові позиції при міській владі. І нібито, принаймні він так вважав, досягли якогось консенсусу. Чому консенсус не спрацював, йому дуже незрозуміло.

Як не намагався вмовити депутатів Валентин Козярчук (який голосно заявляє, що не буде ні з ким домовлятися) чи натиснути, мовляв, через вас місто не працює належним чином – нічого з того не вийшло. І пропозиція Олега Довгого повернути розгляд кадрових питань на розгляд сесії теж не набрала необхідної кількості голосів.

«Якщо так буде і надалі, – розсердився міський голова, – гріш нам всім ціна!»

Проте обранців та громаду міста познайомили із кандидатом на посаду першого заступника міського голови ­– Олексієм Гайдабурою 1983 року народження, який нині є працівником виконкому міста Кременчука, начальником відділу енергоменеджменту та енергетики. Цікавою стала заява О.Гайдабури про те, що він, на його думку, має амбіції і напрацювання (я так розумію, з питань енергозбереження), але йому не дають можливості для розвитку (чи то амбіцій, чи то напрацювань). Його просто не чують. Але ж мова йде про світлий і такий омріяний нами багатьма Кременчук (ну, ми ж раптом що, завжди кажемо – а он у Кременчуці…). Можливо, ті напрацювання і не варті бути почутими? Принаймні, в місті Комсомольську, куди пан Олексій теж подавав своє резюме, йому запропонували відповідну нинішній посаду – керівника відділом. А у Світловодську готові запропонувати першого заступника?

Та в ході подальших обговорень з’явилося переконання, що кандидатуру пана Олексія таки підтримають – просто зроблять це відповідно регламенту роботи міської ради – після обговорення на депутатських комісіях і на черговій сесії.

Не зовсім зрозумілим є намагання Козярчука черговий раз «протягти» Ганну Нестеренко на посаду зама з комунальних питань, адже з часу останньої сесії у неї не з’явилися роки досвіду роботи та спеціалізована освіта. Чи пан мер сподівається, що депутати переглянуть своє відношення до чинного законодавства і проголосують схрестивши пальці за спиною. Це буде досить цікаво. Особливо, почути коментар Марка Сіромахи, голови фракції Опозиційного блоку, який так грамотно аргументував дві сесії тому свою відмову.

Далі цікаво було послухати Надію Мальцеву про суми збитків, завданих незаконними звільненнями певних посадових осіб минулою владою. Зокрема, стосовно одіозних керівників ЖЕКів Кармаліти та Письменного було названо суми у 163 тис. грн. та близько 140 тис. грн.компенсації відповідно. Цікаво, що Надія Олексіївна зараз трактує ці звільнення як злочини проти міського бюджету (ну і міста, зокрема), а свого часу із захватом називала це «перемогою міської громади над ЖЕКівськими царьками»…

А ще колишня начальниця відділу економіки Наталя Гаврилюк претендує на відшкодування у 100 тисяч грн. та поновлення на роботі.

Також міська громада взнала ще декілька новин, зокрема, сьогодні під «чорною міткою» перебуває очільник міського управління ЖКГ Віктор Самоляк, якому міський голова запропонував йти за власним бажанням.

«Сам не хоче,  пожалівся Козярчук, – що ж, дав завдання знайти причину».

А колишній міський голова Юрій Котенко,  досі так і не повернувся на посаду, яку займав до обрання в мери – головного лікаря Світловодської ЦРЛ. Виявляється, нинішній мер йому ніякого договору не підписував і як він сам заявив, допоки і не бачив такого.

Тут йому і наголосили, мовляв, це теж не є законним, адже після закінчення повноважень міського голови, людина має право повернутися на раніше обійману посаду.

Балачок було ще багато, і сьогодні можна констатувати, що позачергові сесії під Новий рік стають набагато цікавішими за Новорічні Вогники, тільки Дід мороз у нас сам-самісінький – нема в нього ні снігуроньки, ні оленів, а тільки злі ельфи.

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин