Прес-конференція у голови: про все за півтори години і новорічні привітання

29 грудня світловодський міський голова Валентин Козярчук провів зустріч із представниками засобів масової інформації міста,  аби розповісти міській громаді про все: що було, що буде, що на серці лежить. Мер пообіцяв промову на півгодини і можливість задавати будь-які запитання. Але промова тривала втричі довше, зате торкнулася абсолютно всіх подій, так що запитань у журналістів просто не лишилося.

« Я хочу висвітлити питання, які на сьогодні хвилюють не тільки мене, а мабуть усю громаду, ­ почав міський голова. 12 січня виповниться 2 місяці з моменту закінчення виборів (В.Козярчку мав на увазі, з моменту початку виконання ним повноважень міського голови-авт.). Якраз 2 місяці дає нам законодавство, щоб сформувати виконавчі органи влади, обрати секретаря, почати працювати. Нажаль, цього не сталося… Певним чином, сьогодні я узурпую владу у Світловодську і це не добре. Чому так відбувається? Хочу повернутися до нашого минулого і надати об’єктивну оцінку певним подіям, які відбувалися у політичному житті нашого міста.

У 2006 році, на виборах Світловодського міського голови, переміг Павло Солодов. Через певний час, дві третини депутатів усунули його від виконання обов’язків голови. Суди рішення міськради залишили в силі. Сьогодні я можу стверджувати, що в судах певними зацікавленими особами було заплачено близько 50 тис. доларів.

Ці десять років я був депутатом і сьогодні можу прокоментувати, що відбувалося в місті за ці роки. Чому прибрали Солодова? Він був незручний певним політичним групам, яким заважав проводити певні фінансові оборудки не на користь міської громади.

У 2006 році мали відповідно до чинного законодавства пройти нові вибори міського голови, але у нас такого не трапилося. Ми тоді дійшли аж до Верховної ради і нам не вистачило всього два голоси, аби у Світловодську призначили перевибори. А повноваження міського голови почали виконувати секретарі міської ради.

На той час у місті було декілька політично-бізнесових кланів. На щастя, сьогодні частина з них усунуті від влади (не пройшли), частина – залишились.»

Далі міський голова вдався до наглядної демонстрації своєї розповіді за допомогою дошки для проведення презентацій.

«У 2007-2008 році, – продовжив він, –  продана двоповерхова будівля ЛОР-відділення ЦРЛ  (де зараз працює діагностичний центр «АРС») за 218 тис. грн. Середня ціна квадратного метра складає 230 гривень. У той же час проведено перший в місті аукціон і в районі стоматполіклініки було реалізовано цокольне приміщення з проблемною каналізацією за 161 тис. грн., при чому середня вартість квадратного метра склала 1490 грн. Порівняйте цифри.

Другий приклад діяльності міськради «на користь» міської громади­ – безкоштовне виділення земельної  ділянки розміром 12 тис. метрів квадратних, на розі вулиць Леніна та Ювілейної для побудови торгівельно-розважального комплексу протягом 3-х років. Так нам обіцяли. Мало того, що ця ділянка коштувала на той час близько 120 тисяч доларів, сьогодні місто втрачає 1360 грн. плати за землю кожен місяць.

Далі – 4 гектари Комсомольського парку, території, відведеної для побудови аквапарку. Тоді сотка землі на Ревівці коштувала тисячу доларів. Я особисто казав на сесії, посилаючись на статтю в журналі «Бізнес», що побудова аквапарку в місті з населенням менше ніж 400 тисяч, не має сенсу, але депутати проголосували «за».

Також за 1 млн. 770 тис. грн. було продано колектор очисних споруд довжиною 28 км. Його демонтували, порізали і перепродали за наявними у мене даними до Євпаторії за 80 млн. грн.!

У 2010 році на виборах переміг Юрій Котенко. Ми зустрілися з ним десь о 5-й чи 6-й ранку. Випили по чарці і я пообіцяв, якщо він працюватиме на благо міста, я буду його першим помічником. Спочатку так і було. І коли Юрій Миколайович захворів і потрапив до Дніпропетровської лікарні, я особисто надав йому 20 тисяч на лікування. Але в кінці каденції почалися дивні речі. Перший випадок, коли почали розбирати дорожні плити біля заводу «Калькулятор». На запитання «Що відбувається?», Котенко відповів, що, мовляв, він нічого не знає. Потім наші кораблі десь зникли. Працювала депутатська комісія з цього питання, але перший заступник зачинився в кабінеті і відмовлявся підписувати акт про результати перевірки. А заступником на той час працював Філоненко Сергій Володимирович.

Наступна цікава історія – зникнення демонтованого пам’ятника Леніну. Потім його по частинам знаходять у Глинську, Олександрії і т.п. Розслідування і суди призначили крайнім стропальника, який нібито в час обідньої перерви вивіз пам’ятник з території ККП (де почивав вождь світового пролетаріату) і потім здав на металобрухт. А в Кам’янці Подільському подібний пам’ятник було продано на аукціоні за 50 тисяч євро!

Далі В.Козярчук вдався до характеристики депутатів міськради, які, на його думку, налаштовані проти того, щоб місто нормально функціонувало.

«Депутати від БЮТ (мабуть, ВО «Батьківщина» – авт.): Волохов, Філоненко, Стогній, Плахотний. Сьогодні саме вони докладають зусиль, що б не запрацював виконком, що б не були обрані заступники міського голови, секретар міськради та сформовані штати виконавчої влади». Далі мер зазначив, що після новорічних свят збирається з групою депутатів виїхати в Київ на зустріч із Тимошенко Юлією Володимирівною, аби розповісти про події в нашому місті і відповідно, участь в них представників її політичної сили. Цілком можливо, що у Світловодську фракцію БЮТ («Батьківщину» – авт.) можуть розпустити, як наприклад  у Кривому Розі.

Повертаючись до 2 місяців безрезультатної (в сенсі формування виконавчої влади) роботи, Валентин Козярчук зазначив:

«У такому випадку за ініціативою міського голови,  або міської громади можуть бути призначені Верховною радою позачергові вибори. Це не кращий вихід. Але мене підтримує міська громада, я в цьому переконаний і перевиборів не боюся.»

Повторив про досягнуті успіхи та наміри, про які вже неодноразово говорив на інших зустрічах, зокрема, на зустрічі із громадськістю.  Розповів про рейд по розливайкам, де вилучили багато «паленої» горілки, самогону, «неліцензійних» цигарок і навіть наркотики.

Надав слово присутньому на прес-конференції  виконуючому обов’язки головного лікаря Олегу Щербині. Олег Володимирович розповів про заходи, які почнуть працювати з 1-го січня, зокрема про безоплатну абсолютно для всіх флюрографію, аналіз на глюкозу в крові для діабетиків, безкоштовне обстеження дітей до 3-х років загальними методами.

«Зараз,  додав в. о. головлікаря,  ми опрацьовуємо можливість по запровадженню безкоштовного лікування для дітей протягом першого року життя, з подальшою можливістю розширення вікової категорії до 3-х років і більше.»

Відмітив сприяння міського голови у проведенні ремонтних робіт по дитячому відділенню і зазначив, що будь-хто може звернутися за допомогою у вирішення конфліктних питань стосовно медичного обслуговування за телефоном 25355 (приймальна головного лікаря).

Після виступу Олега Щербини, міський голова висловив сподівання на плідну подальшу співпрацю із Олегом Володимировичем і надалі. А щодо повернення на посаду головного лікаря Юрія Котенка, зазначив, що був дуже здивований, коли дізнався, що медики голосували за Котенка під час виборів тільки через те, аби він не повертався до лікарні, що в колі медпрацівників було застосовано психологічний тиск і розповсюджувалися різного роду чутки про застосування заходів впливу.

В. Козярчук підтвердив, що підписав розпорядження про повернення Юрія Котенка на посаду, але виявилося, що у нього немає такої можливості через ІІ групу інвалідності. Котенку вдалося її позбутися тільки протягом двох місяців після «дообстеження» у Дніпропетровську і тепер він знову нібито готовий бути головним у ЦРЛ.

«Сьогодні (29 грудня ­– авт.) я підписую контракт Юрію Миколайовичу, зізнався мер і він може повернутися, чи не повернутися, як на те його воля. Але я не бачу нашої подальшої співпраці, адже у нас різні принципи і мабуть, по життю різний шлях».

Тут Козярчук знову згадав про незаконні звільнення керівників ЖЕКів Кармаліти та Письменного, начальника відділу економіки виконкому Гаврилюк і озвучив (та й намалював на дошці) суми, які вже відшкодувало та ще відшкодує місто, цим особам через порушення закону колишнім міським головою загальною сумою в 419 тисяч. Грн.!

«Депутати мене просять про застосування регресних позовів (про відповідальність посадових осіб, рішення чи дії яких призвели до не обгрунтованих витрат) і я думаю, що ми їх подамо. Крім того, є дві кримінальні справи, які теж стосуються вчинків Юрія Миколайовича під час перебування на посаді міського голови».

Щоправда, одного представника фракції «Батьківщина» міський голова похвалив – Олександра Плахотнього, нинішнього керівника ККП, який швидко відреагував на похолодання і зранку 29 грудня були посипані всі основні міські шляхи. До міського голови, напевне, приєднають всі світловодські власники автівок та й пішоходи, адже спрацювали комунальники дійсно оперативно.

Наприкінці свого спічу Валентин Козярчук привітав світловодців з наступаючими святами і черговий раз висловив сподівання на співпрацю, підтримку і спільне світле майбутнє.

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин