Засідання виконкому: туберкульоз під контролем, Ревівська амбулаторія занадто дорога, а боржникам бюджету буде «бо-бо».

6-го січня у кабінеті Світловодського міського голови пройшло чергове засідання виконавчого комітету Світловодської міської ради.

Порядок денний складався із 29 робочих питань, але у різному за ініціативою самого В. Козярчука було розглянуто (чи то обговорено) ще декілька. Пропонуємо на ваш розгляд найбільш цікаві з них.

Розпочали із розгляду звіту про виконання програми протидії захворюванню на туберкульоз у році минулому – 2015. Щоправда, звітував не заявлений для доповіді головний лікар (колишній мер) Юрій Котенко, а його заступник – Олег Щербина. За словами Олега Володимировича, стан справ у Світловодську є одним із найкращих, порівняно із середніми показниками по Кіровоградській області. А головне, що завдяки профілактичним і лікувальним роботам із населенням, ледь не вперше в історії Світловодська, за рік не захворіло на цю страшенну хворобу жодної дитини. А ще у  нашому місті нарешті з’явиться лікар-фтизіатр. Точніше, нині вже є інтерн, який через рік набуде статусу лікаря. Тож, на виконання програми у 2016 році, О.Щербина просив у виконкому 188,2 тисячі грн. Підтримали одноголосно.

Далі головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Світловодськ» Людмила Шумейко запропонувала на затвердження проект рішення міської ради (як ви пам’ятаєте, проект на Раду має бути спочатку погоджений виконкомом – ред.) стосовно передачі майна Власівської амбулаторії до Світловодської ЦРЛ (все, крім будівель, які будуть передані ЦРЛ на правах оренди – до речі, проект стосовно оренди приміщень теж розглянули пізніше і затвердили на розгляд сесії). Погодили майже без питань.

А от наступне питання, стосовно коштів на переобладнання Ревівської амбулаторії за адресою вул. Ілліча, 1, відправили на доопрацювання. Мова йшла про 780 тисяч бюджетних грошей і міський голова заявив, що не готовий втрачати таку суму коштів. Вирішили вивчити, ознайомитися, обдумати і тоді вже приймати рішення. Воно ніби й правильно, але час іде і для завершення всієї процедури залишається всього 2 місяці, інакше30 тис. грн., витрачених на виготовлення проектно-кошторисної документації, будуть викинутими «на вітер».

Управління культури теж виносило проект для затвердження перед сесією стосовно перейменування вулиць і провулків міста. Члени виконкому підійшли до питання «з усією серйозністю», мовляв, остаточно затверджуватиме рада, тож хай собі буде.

Начальник управління освіти Геннадій Френкель, запропонував на розгляд виконавчої влади міста питання стосовно батьківської плати та організації харчування школярів. Зокрема, було прийнято рішення про харчування дітей-інвалідів за рахунок міського бюджету, а також дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та учнів 1-4 класів із малозабезпечених сімей. Всі проголосували позитивно.

Наступним блоком рішень було проголосовано постановку на квартирний облік мешканців Світловодська О.Волчкова, В.Коваленка, Р.Козловського, Ю.Пасько, Д.Бондарчука та Т.Бизової.

У блоці питань економічного характеру цікавим видалося питання про встановлення транспортного збору (податку) до місцевого бюджету за автівки вартістю понад 1 млн. грн., яким не більше ніж 5 років з дня виготовлення.

«Я двома руками ЗА!» ­– запевнив Козярчук.

По закінченні питань порядку денного, Валентин Козярчук запропонував присутнім обговорити ще декілька питань.

В першу чергу підняли питання існуючої заборгованості перед ЖКГ та комунальним підприємством «Житлосвіт – 2012» телевізійного вісника Світловодська ТРК «Веселка». Загальна сума була названа в 222 тисячі грн. Говорили-балакали, трохи знову «поплакали» з приводу відсутності заступників міського голови та секретаря міськради. Зрештою запропонували місцевим ЗМІ звернутися до всіх несерйозних користувачів комунального майна робити висновки, інакше буде «бо-бо». Звертаємося!

Далі розглянули ідею Валентина Козярчука запропонувати всім світловодцям, які роками стоять в черзі на житло, кімнати у занедбаних гуртожитках  (вірніше  те, що від  них  лишилось…) по вул. Приморській, 74 (дві блок-секції) та Леніна, 94-а. Мовляв, «коробка» виділятиметься безкоштовно, але відновлення будівель «влетить в копійочку». Вирішили, що ідея непогана, але варто обрахувати хоча б середню вартість того відновлення (відсутні мережі електро-, водо-, теплопостачання тощо.) Всім бажаючим і зацікавленим радять звертатися до житлового відділу виконкому. До речі, вже є дві сім’ї, які зголосилися на такий крок.

І на останок, міський голова запропонував виконкому ще одну свою ідею – недобудоване приміщення 1-ї школи (охорона якої у 2015 році обійшлася у 120 тис. грн.) продати під розбір, мовляв, толку з неї все рівно не буде, а школярів з кожним роком стає все менше і менше. Ідея може й не погана, зголосилися всі, але варто продумати деталі.

На тому й розійшлися…

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин