На сесії міської ради: трохи безладу, трохи магії і повні кишені щасливого майбуття

14 січня у сесійній залі адмінбудівлі пройшло пленарне засідання шостої сесії Світловодської міської ради. Було розглянуто багато цікавих питань, а головне, наш мер нарешті отримав заступників, а міська рада обрала собі секретаря. За тривалістю сесія не була рекордною, але все рівно тяглася довго. Тому, описуючи події пленарного засідання, додам трохи хронології.

Розпочалося пленарне засідання о 10-й ранку, але до розгляду питань порядку денного діло дійшло тільки о 10.48. Що відбувалося до цього часу? Фактично, нічого цікавого, якщо не враховувати високоінтелектуальне звернення до колег від ВО «Свобода», в якому депутат Ковальчук-Москаленко закликала всіх представників демократичних сил об’єднатися у спільному прагненні і проголосувати за їхнього кандидата на посаду секретаря – Юрія Сапянова. І не допускати якоїсь «ширки». Сподіваюся, це вона не про колег із Опозиційного блоку та Партії пенсіонерів…

А ще Валентин Козярчук виголошував промову стосовно нелегкої роботи в нинішніх умовах і загадково додав, що в нього є свідчення про те, що деяким депутатам навіть пропонують гроші, аби «вставляти палки в колеса» міському голові.

«Я нічого не боюся, і з обраного шляху не зійду!» – додав пафосу Валентин Валентинович.

Тож, повернімося до порядку денного. До переліку питань, які мали розглянути на сесії, додали ще декілька: про включення пункту про пільгові перевезення до Програми розвитку Світловодська на 2016 рік, про підтримку звернення до Президента, Кабміну та ВР про повернення фінансування пільговиків із державного бюджету, 2 проекти стосовно негайного втручання у справи СП ТОВ «Світловодськпобут» та ін.

Близько 11.10 приступили до розгляду депутатських запитів. Основна тематика –  проблеми мешканців у сфері житлово-комунального господарства: розбиті дороги, діряві дахи і т.п. За долю виборців переймалися депутати Маліцький, Степанець, Кучугурний, Гуцаленко, Чаричанський та Філоненко. Запит останнього взагалі пожвавив настрій в залі – він забажав, аби кожного дня в інтернеті (на офсайті ради) викладали маршрути, за якими Комбінат комунальних послуг (далі ККП) проводить розчистку та посипання доріг міста. Мовляв, до зими в контексті посипних матеріалів були підготовлені добре, то чому ж результатів не видно. Директор ККП Олександр Плахотній в свою чергу зазначив, що в такому разі най звітують кожного дня абсолютно всі комунальні служби (і спорт, і культура, і освіта, і ЖКГ, і всі інші): так буде чесно і, головне, веселіше. Депутатам сподобалося і вони проголосували «за». Щоправда, під кінець сесії Олександр Антонович трохи відійшов, і свою пропозицію зняв…

До відповідей на запити попередніх сесій приступили об 11.42. Багато запитів залишили на контролі. Зокрема, питання ремонту доріг, під час слухання якого депутати дізналися, що вартість одного квадратного метра ремонту дорожнього покриття (латання) коштує 240 грн., а ремонту потребують 6 тисяч метрів квадратних.

І рівно о 12-й підійшла черга першого робочого питання, але його відклали на 15 хвилин, бо оголосили перерву.

Під час розгляду бюджетних питань депутати погодили прийняття від Світловодського району 1,2 млн. коштів на обслуговування мешканців району в ЦРЛ, розподілили бюджет розвитку на погашення заборгованості по виконаним роботам, замовником яких виступило управління житлово-комунального господарства (89 тис. грн.) та освітлення вулиць міста (247 тис. грн.) тощо.

Основним обговорюваним питанням був розподіл 5,7 млн. грн., під час розгляду якого депутати мали обрати один з варіантів, запропонованих фінвідділом та планово-бюджетною комісією. Перший передбачав 2 млн. виділити на піврічне фінансування ПТУ (яке від 1 січня 2016 року повністю «лягло» на плечі міського бюджету), 0,5 млн. – на пільгові перевезення пасажирів, 2,5 – реконструкція будівлі виконкому та 545 тисяч на впровадження реформи житлово-комунального сектору (як ви пам’ятаєте, ера ЖЕКів добігає кінця). Другий трохи відрізнявся: 2 млн. – ПТУ, 1 млн. – пільгові перевезення, 1,65 млн. – реконструкція адмінбудівлі, 545 тисяч – харчування дітей в школах та 500 тисяч на ремонт Ревівської амбулаторії.

Депутат Філоненко намагався вмовити колег зняти з реконструкції виконкому коштів, аби на харчування дати мільйон, а на Ревівську амбулаторію 780 тисяч (як передбачено у ПКД). До нього приєдналася Людмила Шумейко, головний лікар КЗ «ЦПМСД», яка ледь не зі сльозами на очах розказала, в яких нелюдських умовах зараз працюють ревівські медики. Та депутати залишились незворушними і проголосували варіант №2.

Бюджет розглядали майже годину. Потім проголосували декілька питань соціально-економічного характеру і дійшли до питання перейменування вулиць міста у зв’язку із декомунізацією. Що ж, вулиці перейменували 21 голосом «за» і діяти нові назви почнуть вже скоро (докладніше читайте в матеріалі «Рада затвердила перейменування вулиць Світловодська»).

Після цього погодили скорочення ліжкового фонду ЦРЛ із 310 до 307. Представники «Свободи» намагалися «підняти доповідача на вила», але заступник головного лікаря Олег Щербина запевнив, що мова йде про скорочення 3-х ліжок урологічного відділення і в разі необхідності «Ми зможемо покласти стільки, скільки буде треба», а це скорочення – просто приведення ліжкомісць у відповідність із нормативами.

Питання архітектурно-земельних відносин розглянули досить швидко і в 14.14 (та ще й 14-го числа) приступили до самого «смачного» – організаційних питань. Мабуть час розгляду питання магією цифр вплинув на свідомість депутатів і вони нарешті погодили три ключові позиції адміністративних посад: секретарем міської ради обрали Юрія Сапянова (результати таємного голосування депутатів оголосили близько 15.20), першим заступником міського голови затвердили Олексія Гайдабуру і заступником із ЖКГ ­– Ганну Нестеренко (докладніше читайте в матеріалі «Три з трьох: щасливий мер нарешті отримав секретаря і заступників») .

Щоправда щастя не буває занадто багато і мер знову залишився без помічників, проте депутати погодили створення при виконавчому комітеті  відділу аудиту та контролю за надходженням і використанням місцевих податків. І то хліб.

Настав час розгляду додаткових питань. Спочатку депутати підтримали звернення, підготовлене управління соціального захисту до ПП, КМ та ВР про повернення пільгових виплат та компенсацій малозахищеним верствам населення. Якщо подібні звернення надішле кожна місцева рада, напевне що правителі українські зрозуміють, що зробили щось не так (знову!).

Далі були два рішення, пов’язані із діяльністю нашого спільного комунального підприємства ТОВ «Світловодськпобут»: перше стосовно обов’язкової присутності на судових засіданням по СП юристів виконкому, аби бути в курсі того, що хоч відбувається з тепловиками, друге – стосовно відміни двох рішень виконкому від 2007 року про передачу в приватну власність котелень №№ 2 і 6. Обидва питання одноголосно.

Закінчилося пленарне засідання шостої сесії Світловодської міської ради близь 20 хвилин на п’яту. То була напружена, але доволі продуктивна робота. Принаймні таке враження складалося із виразу задоволеного обличчя міського очільника.

Ох, і заживемо ми тепер, шановні світловодці! Це не я кажу, це – магія цифр!

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин