Водіїв поставили в нові умови: вони більше не зацікавлені в оскарженні штрафів – юрист

Водії втратили інтерес до оскарження штрафів за порушення правил дорожнього руху через збільшення судового збору в 7 разів.

“Тепер водії не зацікавлені в оскарженні штрафу. Якщо раніше у випадку відмови в скасуванні штрафу потрібно було заплатити судовий збір, який становив близько 75 грн., то зараз, у випадку відмови у скасуванні штрафу судовий збір уже 551,20 грн”, – каже Gazeta.ua автоюрист Богдан Глядик.

За його словами, нині,  водії не так часто стикаються з необґрунтованими штрафами, як було під час роботи ДАІ.

“Тоді через свавілля Державтоінспекції юридичної допомоги потребувало багато водіїв”, – каже юрист.

До Богдана Глядика ще не зверталися з приводу неправомірних дій поліції на дорозі.

“У поліції, як і в ДАІ є вичерпний перелік підстав для зупинки авто. Часто інспектори ДАІ зловживали своїми повноваженнями і як причину зупинки автомобіля називали проведення міфічних заходів – операція “П’яний водій”, “Мак”, “Зброя та вибухівка” та інші. В новому законі такої причини для зупинки автомобіля у поліцейських уже немає. Вони, як орган держави зобов’язані діяти виключно в тих межах, які для них чітко визначені законом”, – додав Богдан Глядик.

Законом передбачено 9 причин, при яких поліція має право зупинити автомобіль

1) порушення водієм правил дорожнього руху;

2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;

3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення;

4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;

5) якщо необхідно здійснити опитування водія, чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого, вони є, або могли бути;

6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху, або поліцейським, або, як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення, чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;

7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;

8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;

9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових, або звукових сигнальних пристроїв.

Нагадаємо, депутати Веховної Ради прийняли проект закону, який усуває правові колізії, що виникли через ліквідацію міліції і ДАІ. Тепер Національна поліція і її підрозділи, законодавчо наділені повноваженнями у сфері нагляду за безпекою дорожнього руху, реєстрації і зберігання даних про транспорт, а також видачі водійських посвідчень.

gazeta.ua

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин