Суботня прес-конференція у міського голови: Багато обіцянок та оптимізму.

16 січня світловодський міський голова Валентин Козярчук провів чергову прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. Щоправда, цього разу Валентину Козярчуку було набагато веселіше, адже тепер поряд з ним є люди, які мають підтримати його прагнення працювати на благо місцян: з одного боку мер відчував підтримку новообраного секретаря міської ради Юрія Сапянова, з іншого – заступника з комунальних питань Анни Нестеренко (перший зам Олексій Гайдабура поки що звільняється із Кременчуцького виконкому, тому до виконання обов’язків ще не приступив).

Отже, як і минулого разу, спочатку взяв слово голова. В першу чергу він поділився радістю,  як з присутніми журналістами, так і з усією світловодською громадою, з того приводу, що нарешті в нього є команда, а також відділ аудиту і контролю за місцевими податками:

– На останній сесії ми прийняли ряд доленосних рішень. На мою думку це була переломна сесія, після якої ми швидко підемо вперед.

Валентин Козярчук вважає, що нарешті у раді сформувалася більшість (демократична)  і вона допомагатиме будувати в місті світле майбутнє.

Крім питань організаційного характеру, В. Козярчук зупинився на інших сесійних рішеннях, зокрема стосовно «подарунку» від держави у вигляді ПТУ, фінансування якого тепер відбуватиметься за рахунок міста, про пільгові перевезення, на які віднайшли кошти у «дірявому» бюджеті, тощо. Але за рахунок тотального контролю за надходженнями та пошуків нових джерел фінансування, мер висловив сподівання на покращення ситуації.

Далі більш конкретно за темами. 

Про басейн

– Є запити від міської громади на запуск басейну,  зазначив міський голова. – На жаль, коштів на це у міському бюджеті не передбачено. Я бачу такий вихід: виділивши у бюджеті кошти на пільгові перевезення, ми сьогодні можемо організувати безкоштовне перевезення наших діток у Кременчук (кременчуцький басейн). Це обійдеться набагато дешевше (ніж запуск і обслуговування басейну) для міського бюджету і забезпечить потреби тих, хто хоче  займатися плаванням. Тільки ми маємо визначитися із кількістю, тому прошу всіх бажаючих звертатися до виконкому.

Про недонаповнення бюджету, незрозумілий тендер та Ревівську амбулаторію

– Чомусь, раніше над наповненням бюджету працювали недостатньо. Я не перестаю цьому дивуватися. Хочу показати наочно,  тут Валентин Козярчук знову вирішив скористатися дошкою для презентацій.

Мова пішла про тендер на проведення робіт з водопониження у Хмельницькому мікрорайоні (Табурищі). У тендері, за словами міського голови, взяли участь три компанії, одна з яких – «одноднівка» – навіть не варта уваги, інші дві – це місцевий «Олімп» та компанія із Переяслав-Хмельницького. Перші виставили суму проведення робіт 4700 тисяч грн., гості – 2800 тисяч грн. Але виграв «Олімп», який на 1,9 млн. грн. запросив більше!

Начальник УЖКГ Віктор Самоляк пояснив це тим, що у переяславської компанії не вистачало декілька довідок, та і ціна на деякі будматеріали, на думку очільника ЖКГ, були необ’єктивними.

– А тим часом місто втратило 1,9 мільйони гривень. Це якраз та сума, якої вистачило б на пільгові перевезення, включаючи дачний потяг, на цілий рік, – резюмував мер.

Далі мова черговий раз зайшла про Ревівську амбулаторію.

На думку В. Козярчука, 780 тисяч на ремонт приміщення у 129 квадратних метрів це занадто шикарно.

– За ці гроші можна купити таке ж приміщення із євроремонтом, – вважає голова. – Крім того проект вже коштував 40 тисяч грн., хоча я, як будівельник за освітою, оцінюю його максимум в 5 тисяч, а вартість всього кошторису – у 150-200 тисяч.

Як приклад, В.Козярчук намалював на дошці картинку з минулої зустрічі: за 769 тисяч гривень місто продало компанії «Ай Ер Ес» 1600 квадратів.

Про боржників і неплатників

Міський голова озвучив схему, напрацьовану в епоху «попередників»: певні діячі оформлюють оренду комунального майна (наприклад, землі), а гроші не платять. Таких боргів наразі налічують більше ніж 2,2 млн. (а тепер відділ аудиту ще накопає).

В. Козярчук дав управлінню економіки завдання зробити повний реєстр земельних ділянок, всіх об’єктів комунального майна. Тепер за допомогою відділу аудиту планує взяти під контроль реалізацію нафтопродуктів в місті, цигарок та горілки тощо.

Також зазначив, що сьогодні в місті реалізується багато безакцизних цигарок, які виготовляються сепаратистами із ЛНР.

– Купуючи цигарки без акцизу, – звернувся він до світловодів, – ви фінансуєте сепаратистів з ЛНР. Одна пачка – один патрон, куля з якого полетить в нашого солдата.

Щодо боржників, зазначив мер, то хай або платять, або скоро побачать себе у всіх міських ЗМІ та на «білбордах» по місту.

Про світло і темряву від секретаря міської ради

Сподівання щодо злагодженої спільної роботи мера і депутатів на благо світловодців (віднині і назавжди) висловив і новий секретар міськради Юрій Сапянов, який зазначив, що, на його думку, нинішній депутатський корпус, у більшості сильний і порядний.

За його словами, тепер, з приходом Валентина Валентиновича, поменшало темряви не тільки на вулицях міста у вечірній час, а й проливається світло на певні справи, які «творилися» в міській раді та місті в цілому.

– Ми змінили принципи,  запевнив секретар ради,  ми змінили підходи – є прозорість, є відповідальність, є бажання працювати.

Декілька «але» від Анни Нестеренко

Слово надали заступниці мера з комунальних питань Анні Нестеренко.

Новий куратор сфери ЖКГ розпочала з того, що визнала напружену ситуацію зі станом вулиць та доріг міста недоліком своєї роботи, але:

  • ЖЕКівці страйкують (не всі, але…);
  • для посипання є всього дві машини;
  • охопити все місто за день-два неможливо, тощо

Анна Андріївна запевнила, що всі комунальні служби міста відтепер приведені в готовність, в разі необхідності двірники працюватимуть ледь не цілодобово (чи не ті, що страйкують?), машинами допоможуть інші підприємства, яким влада красно дякує. Крім того, вони (влада) готові забезпечити підвезення сипучих матеріалів туди, де мешканці готові самостійно провести посипання, варто тільки звернутися до виконкому.

Також молода заступниця коротко зупинилася на темах реформування ЖКГ, озеленення міста та інших питаннях.

В ході спілкування зі ЗМІ, мер зупинявся на темах, про які ми вже неодноразово згадували на сторінках нашого видання: ідея переобладнання гуртожитків по Леніна, 94-а та Приморській, 74 під квартирні будинки для «черговиків», зниклого Леніна та ін.

Ще декілька разів Валентин Козярчук наголошував, що його нинішні дії у напрямку руйнації «воровських схем» колишніх управителів міста викликає чималу «піну», опоненти-ворюги навіть хотіли купити голоси депутатів для обрання потрібного їм секретаря з метою усунення міського голови.

– Тепер (коли сформована команда) нічого в них не вийде,  зазначив він і зі свого боку пообіцяв «випалювати каленним залізом всі корупційні схеми».

Одним словом, це була звичайна прес-конференція, в ході якої влада має можливість акцентувати увагу на ключових проблемах міста і черговий раз повторити про свої успіхи чи декларувати наміри.

Проте, декілька речей викликало подив. Зокрема, цікаво було почути, що у ЖЕКах двірники саме в момент гострої необхідності в їхній роботі (лід, сніг і т.п.) почали страйкувати через велику заборгованість по заробітній платі, що там фактично немає ні лопат, ні мітел, ні піску…

Досить дивно, адже  питання  ЖКГ  і  зокрема,  питання підготовки  до зими,  повинні  були  б  бути  пріоритетними  для  новообраних  міського  голови  та  депутатів  міської  ради  від  моменту  їх  обрання. Та  й  погода  давала  час  на  підготовку  до  «особливостей»  осіньо – зимового  періоду,  від  яких  зараз  потерпають  світловодці.    Та  будемо   сподіватись,  що  то  все  в  минулому – адже  тепер  у  голови  є  команда,  якій  побажаємо  успіхів  і  якнайшвидше,  позитивних  змін  для  Світловодська  та  світловодців.

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин