Виконком під знаком питання: Самоляк – на вихід, вул. Єгорова відремонтують, а перевізників штрафуватимуть?

21 січня у кабінеті міського голови відбулося чергове засідання виконавчого комітету Світловодської міської ради, на якому було розглянуто ряд питань стосовно життєдіяльності міста.

І відразу почали з цікавого: першим питанням розглядали ступінь виконання протокольного доручення стосовно звернення до суду по стягненню заборгованності одного із орендаторів комунального майна. Точніше, йшлося конкретно по спортивному клубу «Фаворит» (Калініна, 18). Доповідав начальник управління ЖКГ Віктор Самоляк. За його словами, доручення не виконано з ряду причин, головні з яких такі: юрист УЖКГ запевнив, що 2 тижні замало для подачі позову до суду (підготовки всієї необхідної документації) і головна причина – клуб готовий реструктуризувати борги, мало того, 9 тисяч боргу (із 16) вони вже погасили.

Та пояснення не задовільнили міського голову Валентина Козярчука, мовляв, обов’язки управління – збирати платню вчасно і не допускати заборгованості.

Протягом обговорення даного питання очільник міста неодноразово висловлювався на адресу В. Самоляка в категоричній формі: «не виконуєте свої службові обов’язки», «саботаж», «не на своєму місці» і т.п. Декілька разів міський голова намагався схилити членів виконкому до певної думки з приводу діяльності начальника УЖКГ міста, але зрештою на витримав і попросив прочитати проект рішення. Тут все стало на свої місця, адже в документі, за який пропонували проголосувати членам виконкому, було чітко вказано: притягнути начальника УЖКГ Самоляка В.А. до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків. Тобто, рішення було підготовлене заздалегідь.

Обговорювали питання довго, але більше не по темі питання порядку денного: просто міський голова шукав привід звільнити найманого працівника. І коли мер зрозумів, що одностайної підтримки членів виконкому не отримає, коротко кинув: «Прошу підтримати – дайте мені працювати».

Результат голосування: 8 – «за», 3 – «проти», 1 – утримався.

Який саме вид дисциплінарного стягнення чекає на В.Самоляка, озвучено не було, але не важко здогадатися, що саме мав на увазі Козярчук. Отже, перший на вихід?

Наступне цікаве питання стосувалося платних послуг лікарні та благодійних внесків. Якщо з першими розібралися досить швидко (перелік регулює постанова Кабінету Міністрів України), то про благодійні й «не дуже» внески говорили довго. Проте заступник головного лікаря Олег Щербина із готовністю пояснив членам виконкому, що ці внески йдуть тільки на ті потреби, які не фінансуються із бюджету, але без них не обійтися. Наприклад, реагенти для проведення аналізів, хімікати на проявку рентгенівських знімків тощо. Він пояснив, що благодійні внески не є обов’язковими і їх сплачує тільки половина пацієнтів. Щодо цифр, то за його словами у 2015 році БВ було зібрано на суму близько 2 млн. В той же час він заявив, що будь-якої миті готовий відзвітувати про їх надходження і використання.

Далі розглянули проект затвердження кошторисної документації на проведення капітального ремонту дорожнього покриття вулиці Єгорова довжиною 4,1 км: від Набережної до розвилки, на якій розташована автозаправна станція не Козярчука (цитати – доповідач: «Ваша заправка», Козярчук: «Не моя, а ВКіК!»).

Дорогу планують стелити аеродромними плитами, розмір кошторису – 26 млн.

Для чогось намагалися порівняти із ціною на асфальтовий ремонт (дешевше), але приклад вулиці Бойка став вирішальним фактором (ми всі добре пам’ятаємо, як після першого ж дощу весь відремонтований асфальт змивало до першої школи, а плити тримаються вже майже два роки!). Дякувати Богу і здоровому глузду, кошторис затвердили. Будемо молитися, що б знайшли гроші і провели ремонт.

Управління соціального захисту затвердило список дітей учасників АТО, які мають право на безкоштовне харчування, а управління освіти затвердило норму витрат на безкоштовне харчування у розмірі 6 грн. на одну дитину.

Наступним посадовцем, до якого у міського голови було чимало питань, став начальник управління архітектури Сергій Батяшов. Проте, головний архітектор зумів «відбитися» і поки що відбувся легким переляком. Із цікавого: виконком затвердив положення щодо зведення на центральній площі міста пам’ятника Героям Майдану та воїна АТО, в якому, зокрема зазначено, що до 26 лютого приймаються заявки (чи ескізи) на пам’ятник, а в середині квітня буде оголошено про результати відбору.

Під час доповіді представника відділу з питань житла та ОСББ, у членів виконкому теж виникли певні зауваження, через що декілька питань було повернуто на доопрацювання.

Служба у справах дітей та молоді винесла 9 проектів рішень, з яких більшість просто болючі: чотири – про позбавлення батьківського піклування, одне – про надання статусу дитини-сироти через смерть матері.

І завершили роботу члени виконкому розгляду блоку питань від управління економіки, під час якого доповідав начальник управління – Олександр Наумчик. Найцікавіше з них – про внесення до договорів із автопідприємствами, які займаються пасажирськими перевезеннями, переліку штрафів за певні порушення умов перевезень. Наприклад, невидача квитка обійдеться перевізнику у 510 грн., порушення розкладу руху більше ніж на 20 хв. – 1020 грн. (звичайно, за такої погоди як зараз, ця санкція не діятиме), куріння в салоні, відсутність спорядження – більше 600 грн. і т.п.

Власкор.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин