На засіданні виконкому: міський голова звинуватив начальника управління освіти у підставі

Одне з найцікавіших питань сьогоднішнього засідання виконавчого комітету розглядали в  «різному». Для доповіді слово надали новопризначеному представнику юридичного відділу виконавчого комітету Сергію Щербині. Він нагадав членам виконкому, що 21 січня виконавчим комітетом прийнято рішення про порядок виплат у 2016 році працівникам галузі освіти, яким можновладці знизили на 19 % виплати освітянам за престижність педагогічної праці, а щорічну грошову винагороду встановили в розмірі 50 грн. (а не 50 %). До них (юрвідділу) надійшло звернення директора ПТУ №5 Світлани  Осики, в якому зазначено, що це рішення порушує законодавство в частині виплати працівникам навчальних закладів заробітної плати, адже призначення премій та надбавок – повноваження виключно керівників цих закладів.

На питання Ірини Козак, як же юристи виконкому допустили це рішення до розгляду, Сергій Щербина відповів, що не хоче коментувати дії попередників.

«А чи тільки попередників?» – хочеться запитати у нового юриста, адже він особисто був присутній на тому засіданні (дивіться фото з минулого засідання виконкому на нашому сайті за 21.01.2016р.).

За словами керівника ПТУ, працівників повинні були попередити про зміни суттєвих умов праці за два місяці згідно з чинним законодавством.

Як пам’ятаєте, ПТУ №5 з 1 січня цього року повністю «лягло на плечі» місцевого бюджету і вже отримало розподіл у розмірі 2 мільйонів грн. на 6 місяців.

Після промови директорки ПТУ Валентин Козярчук зазначив наступне: «На минулому виконкомі нас банально дезінформували. І нині містом пішли чутки, що міська влада зменшила в рази оплату працівникам освіти. Хоча це навіть не наші повноваження».

Проектом рішення, який було винесено на розгляд виконавчого комітету, було передбачено відміну рішення минулого виконкому (від 21 січня 2016 року), а начальнику управління освіти Геннадію Френкелю надати міському голові письмові пояснення, якими правовими підставами він керувався під час його підготовки і рекомендувати міському голові вирішити питання про дисциплінарне стягнення з керівника освітньої галузі міста.

Проте, Геннадій Юрійович зазначив, що жодного бажання підставляти виконком у нього не було, а що стосується звинувачення у порушенні законодавства стосовно суттєвих змін у фінансуванні, то тут мова йде про посадові оклади. А премії та надбавки – це стимулюючі виплати і вони коригуються на розсуд органів, які фінансують навчальні заклади, тобто органи місцевого самоврядування. І подібні рішення виконком Світловодської міської ради приймав починаючи з 1990 року. А щодо закону, то він встановлює лише верхню планку – до 20 %. 1% – це теж «до» 20.

«А якщо відміняти рішення минулого виконкому, – додав він, – то в силу вступає попереднє рішення (від вересня 2015 року), за яким надбавки і премії фінансуються у тому обсязі, на які у місцевому бюджеті кошти відсутні. Або ж відміняти всі: до 1997 року включно».

А корегувати розмір виплат надбавок та премій училище може за рахунок свого спеціального фонду, тобто того, що заробили самі.

Одним словом, Геннадій Френкель підготував стандартне рішення, які приймалися кожного року де розмір стимулюючих виплат коригувався в залежності від наявних коштів у міському бюджеті. В цьому своєї провини не вбачає.

Та думка міського голови була дещо іншою, мовляв, це не повноваження виконкому і 21 січня мала місце банальна підстава. Мер навіть навів рядки із урядового порталу, які особисто знайшов в Інтернеті.

Говорили довго  висловлювали різні думки. Валентин Козярчук хотів поставити на голосування запропонований юрвідділом проект, проте члени виконкому озвучили, що не готові за нього голосувати, так як може виникнути правова колізія. Мовляв, треба в першу чергу розібратися, а тоді вже приймати виважене рішення.

Зрештою, вирішили дослухатися до пропозиції Миколи Олійника і доручили начальнику управління освіти Геннадію Френкелю та юридичному відділу виконкому, розібратися і доповісти під час наступного засідання ВК.

Ми обов’язково будемо слідкувати за розвитком даної ситуації та інформувати читачів про її перебіг.

Докладніше про засідання виконкому читайте згодом.

Микола Шверненко.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин