У Франції 1000 км доріг вкриють сонячними панелями

У Франції 1000 км доріг вкриють сонячними панелями Один кілометр панелей Waterway може забезпечити енергією вуличні ліхтарі для міста з 5000 жителів.

Минулого року після тривалого періоду досліджень і тестових розробок французька компанія Colas запустила виробництво нового дорожнього покриття Wattway з вбудованими сонячними панелями.
 Нещодавно стало відомо, що французькі урядовці  протягом наступних 5 років планують вкрити 1000 км доріг країни сонячним покриттям Wattway.
Головна особливість та зручність такого покриття полягає в тому, що його достатньо додатковим шаром нанести на вже існуюче дорожнє полотно.
Верхній шар Wattway вкритий спеціальним матеріалом, що забезпечує гарне зчеплення з шинами автомобілів. При цьому товщина сонячного полотна становить всього 7 мм.
Проте у Colas запевняють, їх розробка достатньо міцна, щоб витримати звичайний дорожній трафік, навіть з урахуванням руху важких вантажівок.
Компанія-розробник наголошує, що їх покриття суттєво відрізняється від подібних дорожніх конструкцій, які представляють собою по суті звичайну сонячну панель, вкриту товстим склом. Такі конструкції через їх складність  часто називають «розумними» (приміром, дороги можуть обладнати світлодіодними ліхтарями). Однак все це тягне за собою збільшення їх вартості.
 Зазначається, що 20 кв. м покриття Wattway може забезпечити достатню кількість енергії для живлення одного середньостатистичного будинку Франції. 1 км дороги згенерує таку кількість енергії, якої вистачить для вуличного освітлення міста з 5000 жителів.
Наразі відомо, що випробовування сонячного покриття розпочнеться навесні поточного року. Тендери вже пройдені, а ініціатива затверджена. Однак про точне місце і витрати поки що не зазначається.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин