Про реформу ЖКГ: Козярчук «розклав по кубікам всі кірпічики», Нестеренко – прихильниця ОСББ

Буквально через півроку настане той день, коли житлово-експлуатаційні контори по всій Україні просто не відкриються зранку: не зніме слухавку чергова, не вийде на виклик аварійна бригада і нікого буде звинуватити у повній «відсутності присутності»,  хоч якоїсь роботи з благоустрою дворів наших багатоповерхівок…
Звучить дещо пафосно, погодьтеся, та чи помітимо ми різницю? Адже дахи, сміття попід вікнами та неприбрані східці будуть завжди.
Отже, нагадаємо, що до 1 липня 2016 року, мешканці багатоповерхівок мають визначитися, яким чином надалі буде відбуватися обслуговування їхнього будинку: вони згуртуються і утворять Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) чи знову відкладуть свої проблеми на «чужі» плечі ­ – певної керуючої компанії, яка організовуватиме надання зазначених послуг.
Тож цілком природньо, що світловодців цікавить, яким чином ці процеси проходитимуть у нашому місті, яку форму господарювання краще обрати і які відмінності між тим, що ми маємо вже багато років, і матимемо після 1 липня.
Тому ця тема була піднята на останній прес-конференції у міського голови.
Крім того, прояснити ще декілька питань, ми попросили заступника міського голови з питань ЖКГ, Анну Нестеренко, ексклюзивно для «СГ».
Що робить міська влада?
Як виявилося, при виконавчому комітеті, наразі, створено робочу групу, яка займається питаннями реформування ЖКГ в місті. До її складу входять громадські активісти, які мають певний досвід і бачили багато позитивних прикладів реформування в інших містах України (про Польщу вже не будемо, добре?), депутати міської ради і представники виконкому. Майже кожен має свої ідеї, певне бачення вирішення питання безпосередньо у Світловодську.
Валентин Козярчук запевнив містян, що «…ми вже розклали по кубікам всі кірпічики… і бачимо куди будемо рухатися і який буде результат…». Але за умови підтримки і участі у процесі мешканців міста. Зокрема, треба збудувати певну адміністративну піраміду: місто поділити на райони (наприклад, Ревівка чи Табурище) і визначити відповідального, райони поділити на квадрати і теж обрати координаторів, квадрати поділити по будинково. Щось на кшталт квартальних, старших квартальних і т.п.
Анна Нестеренко в свою чергу зазначила, що тема реформування ЖКГ сьогодні напевне найгостріша, особливо, враховуючи те, що на роботу наших ЖЕКів є купа нарікань. Тому їхня мета привести людей до утворення ОСББ та створити у місті дієву Службу Єдиного Замовника (далі – СЄЗ), яка опікуватиметься рештою будинків.
Чи не буде СЄЗ одним великим ЖЕКом?
Чи не залишиться якість робіт на тому ж низькому рівні?
«Ні, – запевнила Анна Андріївна, – СЄЗ буде налічувати близько 30-35 осіб, які будуть лише координувати утримання житлового фонду і тримати зв’язок із тими підприємствами, які будуть безпосередньо надавати послуги в сегменті ЖКГ». ЖЕКи фізично ніхто знищувати не буде  (матеріальна і технічна база), вони існуватимуть як дільниці-надавачі послуг на конкурсній основі: хочеш мати гроші – працюй краще, швидше і дешевше, ніж конкуренти.
 Надання самих послуг буде відбуватися на договірних умовах (в сенсі, офіційних – договір, акти виконаних робіт, рахунки до сплати і т.п.). Всі роботи проводитимуться зі згоди мешканців (точніше, демократичної більшості). Кожен будинок матиме свій віртуальний рахунок, обіг коштів по якому кожен бажаючий зможе проконтролювати за допомогою інтернету (квартплата, витрати на ремонти, прибирання і т.д.).
А от щодо тарифів, додала заступниця міського голови, то вони будуть переглянуті, адже в них закладено неактуальні на сьогоднішній день складові (наприклад, з. п. і ціни на ПММ (ГСМ – рос.) та інші матеріали рівня 2015 року).
Яку форму господарювання (чи обслуговування) обрали Ви?
«Мені особисто більше подобається ідея створення ОСББ, – зазначила заступник з ЖКГ. – Моя сім’я має квартиру в будинку, де створено об’єднання співвласників і я реально бачу різницю: як виглядає двір, як підтримується чистота в під’їзді, стан будинку. Там навіть люди інші: вони більш відповідально ставляться до свого майна, виходять на суботники, не кидають недопалки».
«Головна проблема, – констатує А.Нестеренко, – залучити людей, переконати і вговорити розпоряджатися власним майном. Кожен відкрито висловлює невдоволення роботою ЖЕКу, але брати на себе відповідальність готові далеко не всі».
Тож, робоча група допоки збиралася лише один раз, тому про результати їхньої роботи говорити зарано. Крім того, представники влади активно закликають громадян брати участь у всіх процесах реформування, якщо на те є бажання, а головне – варті уваги пропозиції та ідеї.
Зміни не пройдуть безболісно (це визнає і Анна Нестеренко) і страшніше за все – зробити перший крок. В даному випадку робота міської влади полягає в тому, аби мешканці багатоповерхівок зробили цей крок свідомо, знаючи, що їх чекає попереду, а не у відчаї, заплющивши очі, зірвались у прірву непорозумінь і хаосу.
Микола ШВЕРНЕНКО.

Про автора

Пов’язані статті

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язково)

Розсилка новин