Перейменування Кіровограда в Інгульськ поки не буде

В Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради вирішили перенести розгляд питання щодо перейменування Кіровограда на 15 лютого.

Таке рішення обумовлене тим, що по Кіровограду між Інститутом національної пам’яті та місцевою громадою немає консенсусу стосовно майбутньої назви.

Раніше Кіровоградська міськрада направила звернення до Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради, в якому висловила свою незгоду з перейменуванням Кіровограда на Інгульськ та попросила взагалі відтермінувати перейменування міста.

З іншого боку за назву Інгульськ активно виступає Інститут національної пам’яті, який за визначенням не є науковою організацією, а органом центральної влади при Кабінеті міністрів. Керівником установи є Володимир В’ятрович, який з 2008 по 2010 роки очолював архів СБУ.

Натомість фахівці Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанська комісія) переконані, що рішення про перейменування населених пунктів в рамках згаданих законів повинні прийматися саме на місцевому рівні громадами.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин