Громадська рада намагалася розібратися із питанням недобудованої ЗОШ №1

Сьогодні, 19 лютого, в приміщенні ЗОШ №1 відбулося виїзне засідання Громадської ради при виконавчому комітеті, на якому окрім найактивніших представників громади були присутні (точніше, взяли участь) представники педагогічного колективу школи та батьківського комітету. Питання все те ж – що робити із недобудованим корпусом нової (тобто, мала бути новою 26 років тому) школи.

Нагадаю, що саме питання виникло під час формування міського бюджету на 2016 рік і міський голова Валентин Козярчук висловив сумніви з приводу доцільності витрачати на охорону будівлі, яка скоріше за все ніколи не буде добудована, 150 тисяч грн. Вирішити питання подальшої долі недобудови взялася Громадська рада.

Про попереднє засідання, під час якого, в числі інших, піднімали й це питання, ми вас інформували. В принципі, результатом розгляду питання і стала сьогоднішня зустріч.

Отже, як це буває у більшості випадків, зачепили за одне – підняли величезний пласт проблем: батьки та педагоги категорично проти демонтажу так званого нового корпусу і переконують, що сьогоднішні умови вже давно не відповідають ніяким нормам та нормативам: приміщення мале і старе. Тому школу треба добудовувати, а не ламати. Тим більше, що будівля, за словами вчителя з трудового навчання Василя Кривопляса, який працює в школі більше 40 років, була готова майже на 80 відсотків (щоправда, заступниця міського голови Анна Нестеренко наполягає, що не на 80, а трохи більше 60%). Зовнішні роботи майже закінчені, підведені всі необхідні комунікації і навіть половина стін поштукатурено.

Трохи тверезості прихильникам демонтажу додала інформаційна довідка про те, що балансова вартість (здається, так воно звучить) будівлі становить сьогодні близько 1,6 млн. грн., а з розбору бюджет в кращому випадку отримає тисяч 500-600. Втрачати цілий мільйон – якось занадто, чи не так?

Тож говорили довго: слово тримали депутати, представники ГромРади, батьківського комітету, педагоги, посадовці. Зрештою, прийшли до рішення, в якому основними є два пункти: звертатися до представників місцевого відділення УСППР (керівників підприємств і підприємців) та до депутата ВР Олеся Довгого з проханням допомогти вирішити питання фінансування добудови, та створити робочу групу (комітет, комісію чи якось так), яка вивчатиме проблему з усіх боків і запропонує її вирішення.

Одним словом, тепер міській владі скоріше треба вирішувати питання де брати гроші на завершення будівництва, а не тільки на охорону. Як то кажуть: «за що боролись…».

Микола Шверненко.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин