Знову про «Світловодськпобут»: про «позитивну динаміку», шестимільйонний кредит та ще одне рішення суду

Після чергової сесії міської ради, на якій депутати створили комунальне підприємство «Світловодськтеплоенерго», яке має «врятувати» місто, мені зателефонував Володимир Михайлик і запропонував довести до уваги читачів «Світловодської газети» ще декілька цікавих фактів. Тож, далі – пряма мова В.Михайлика.

 

Щодо «позитивної» динаміки по боргам перед НАК «Нафтогаз»

Станом на 08.04.2015 року (період, коли В.Михайлик пішов у відпустку і, як ми вже знаємо, більше не повернувся на займану посаду) заборгованість СП ТОВ «Світловодськпобут» перед НАК «НГ» становила 20 млн. 970 тис. 542 грн. При цьому проплата за поточні витрати у 2015 році (точніше, за 4 місяці) становила 100% і був виплачений аванс (проплата наперед) 1 млн. 049 тис. 337 грн. Це міський голова з подачі «висококваліфікованих перевіряючих» називає «поганою спадщиною», яку попереднє керівництво залишила Дмитришину.

Але давайте порівняємо ті ж самі позиції станом на сьогодні (точніше, на 17 лютого 2016 року): заборгованість «Світловодськпобуту» складає вже 36 млн. 523 тис. 019 грн., заборгованість за 2016 рік становить 11 млн. 678 тис. 724 грн., а стан річних проплат – всього 11 відсотків. Якщо саме збільшення боргу на 15,5 млн. за вісім (!) місяців господарювання команди Дмитришина міський голова називає «позитивною» динамікою, то він не зовсім розуміє, про що говорить: термін «позитивна» в даному випадку означає, що заборгованість збільшилася, і для міста вона є негативною.

Тобто, за 16 років свого існування підприємство заборгувало за газ близько 21 млн. грн., а за п’ять останніх місяців (з початку опалювального сезону) – ще 15,5 млн.!

Дані, наведені вище, взяті з офіційного сайту НАК «Нафтогаз України» і ви можете самостійно їх перевірити.

А ось, ще офіційні дані: заборгованість населення перед СП ТОВ «Світловодськпобут» сьогодні становить 8 млн. 926 тис. грн., заборгованість юридичних осіб (підприємств, установ тощо) –12 млн. 648 тис. грн.

Крім того, з’явилася ще одна «позитивна» тенденція – заборгованість підприємства зі сплати податків наразі становить близько 500 тис. грн., а станом на квітень 2015 року її не було.

 

Про те, що підприємство з самого початку створене «не правильно»

На сесії міськради прозвучало, що підприємство СП ТОВ «Світловодськпобут» було створено не правильно, що власність, яка увійшла в статутний (уставний) фонд, використовується не за призначенням. На справді, все це майно, яке існує в якості статутного фонду, всі ці роки обслуговувалося, ремонтувалося і модернізувалося. І це підтверджено документально. У 2014 році на підприємстві працювала ревізійна комісія, завданням якої була перевірка наявності та використання майна СП ТОВ «Світловодськпобут», зокрема майна, яке було внеском Світловодської міської ради. Звіти про результати перевірки були направленні в тому числі і до міської адміністрації. Проте, до уваги громади міста результати перевірки доведено не було. А там зазначено, що все на місці і навіть в кращому стані, ніж було на момент передачі.

До того ж, ми маємо рішення господарського суду м. Кіровограда за позовом Світловодської міської ради від 21 травня 2015 року (про нібито реєстрацію СП з грубим порушенням норм чинного законодавства), яким суд позивачу відмовляє повністю. Тобто, суд визнав створення «Світловодськпобуту» цілком законним.

 

Щодо кредиту на 6 млн. грн.

Так, кредит дійсно був (і є). Але давайте говорити відверто: брати кредит для забезпечення виробництва абсолютне нормальне явище в усьому світі – підприємство бере кредит, випускає продукцію, реалізує її і погашає кредит. Пану Козярчуку, як людині, яка має відношення до ведення бізнесу, це відомо, як нікому іншому.

Кредитні кошти були взяті під конкретні цілі: на оплату газу, заробітної плати та податків. На підприємстві мають бути фінансові документи, які підтвердять використання цих грошей. Крім того, на 1 квітня 2015 року підприємством було придбано запас виробничих матеріалів та засобів, для проведення робіт з ремонту та реконструкції теплових мереж міста.

Щодо заборгованості по сплаті кредиту: доки я був керівником, питань з приводу погашення кредитних зобов’язань не виникало. Щодо конвертаційних оборудок, про які так часто згадує міський голова, мені наразі нічого не відомо. Але такі заяви мають бути обґрунтованими, підтвердженими документально, а інакше – це просто спроба маніпулювати громадською думкою.

Говорячи про певні речі, я користуюся офіційними документами, чим не можуть наразі похвалитися наші опоненти. Питання: чому? Хто зацікавлений в доведенні до громади міста неправдивої інформації? Для чого це робиться?

Від автора: Я дійсно не розумію, для чого нам говорять неправду (чи не говорять правду – кому як більше подобається), чому не дають можливості виконати рішення суду, які набули законної дії, чому сторони ніяк не зберуться за одним столом і не вирішать всіх питань, не «роблячи нервів» простим світловодцям?

Враховуючи всі факти, про які мені вдалося дізнатися, стає все важче повірити, що все, що нині «відкрито і прозоро» робить міська влада в цьому напрямку, робиться «на благо і в ім’я» міської громади та в рамках чинного законодавства.

Микола Шверненко.

Від редакції: Ми  пропонуємо  висловити  своє  бачення  данної  ситуації  і  іншій  стороні  конфлікту – команді  Дмитришина,  адже  питання  для  міста  надзвичайно  важливе.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин