Як зареєструвати нерухоме майно у Світловодську

Питання реєстрації прав на нерухоме майно для більшості громадян, як доводить практика, нині є справою плутаною. Люди чули про зміни, але не зовсім усвідомлюють, на скільки все змінилося і куди звертатися коли з’являється необхідність провести відповідні реєстраційні дії. Тому спробуємо пояснити що і як, максимально спростивши всі заплутані офіційні трактування.
Чергове реформування сфери реєстрації спрямоване на передачу повноважень з реєстрації прав на нерухомість до органів місцевого самоврядування. За своєю суттю це повернення до принципу, що існував до 2013 року. Відмінність в тому, що раніше комунальні БТІ реєстрували права на квартири, будівлі та споруди, а органи Держземагентства України – на земельні ділянки. Наразі ж все йде до того, що реєстраційні служби будуть замінені на відділи місцевих рад, які будуть реєструвати права на всі типи нерухомості.
Ось декілька пунктів, які мають прояснити ситуацію:
  1. Розгляд заяв, а відповідно, і проведення реєстраційних дій, стосовно реєстрації речових прав на нерухоме майно у Світловодську здійснюється державними реєстраторами Світловодського міськрайонного управління юстиції. Проте, сьогодні повноваженнями реєструвати нерухоме майно наділено також державних та приватних нотаріусів.
  2. Державна реєстрація права власності й інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.
  3. Державна реєстрація права власності й інших речових прав проводиться у строк, що не перевищує 5 робочих днів.
  4. Заява про державну реєстрацію прав та оригінали документів, необхідні для відповідної реєстрації, подаються заявником у паперовій або електронній формі.
  5. Рішення державного реєстратора, інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно надаються в електронній і (за бажанням заявника) у паперовій формі.
  6. За державну реєстрацію прав справляється адміністративний збір. У випадку терміновості плата збільшується.
  7. Рішення, дії чи бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.
Постановою Кабміну від 25 грудня 2015 р.  «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, регулюється розмір плати за надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:
– за надання інформації у паперовій формі – 0,025 розміру мінімальної заробітної плати;
– за надання інформації в електронній формі – 0,0125 розміру мінімальної заробітної плати;
– за надання інформації адвокатам, нотаріусам та їх помічникам (під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва) шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно — 0,04 розміру мінімальної заробітної плати.
Проте, через півтора місяця ситуація трохи зміниться. Як ми повідомляли раніше, 18 лютого Світловодська міська рада проголосувала за створення в структурі виконкому нового відділу, в якому двоє державних реєстраторів будуть займатися безпосередньо реєстрацією нерухомого майна (нині оголошено конкурс на ці посади. Бажаючі взяти участь у конкурсі можуть звертатися до виконкому). Таким чином найближчим часом зареєструвати нерухомість світловодці зможуть в Центрі надання адміністративних послуг, який наразі розташований в адмінбудинку. Але, за бажанням, звертатися можна і до нотаріуса. Проте варто врахувати, що за умови звернення до державного реєстратора виконкому 100% адміністративного збору буде зараховано до місцевого бюджету (нашого з вами), а при зверненні до нотаріуса – 60 % адмінзбору нотаріус залишить собі, а 40 % перерахує до державного бюджету. Обирати, звичайно, вам, але ж приємно усвідомлювати, що залатана дорога або нова лампочка вуличного освітлення – це і ваша заслуга. Чи не так?
Микола ШВЕРНЕНКО.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин