Благодійні внески: ще одне актуальне питання без відповіді

10 березня у депутатській кімнаті адмінбудівлі пройшло громадське обговорення славнозвісних «благодійних внесків» за відвідування медичних установ міста. Ініціаторами проведення чергового обговорення даного питання стали члени комісії, створеної розпорядженням міського голови, яка безпосередньо займається перевіркою надходжень та використання коштів громадян, які містяни «виключно у благодійних цілях» сплачують за кожен візит до царини здоров’я і життя.

Але скептицизм звучить дещо інакше, коли приходить розуміння того, що бюджет з великим «скрипом» закриває необхідність медичної галузі міста у першочергових (захищених) статтях, таких як виплата заробітної плати, відрахування податків, оплата комунальних послуг. Трохи  (дійсно, зовсім мало) залишається на придбання медикаментів і харчування пацієнтів стаціонару.

От і виходить, що народ  благодійні внески ненавидить усіма фібрами, але медгалузь без них (внесків) довго не протягне.

Отож  і зібралися  громадяни послухати комісію,  головою якої є депутат міськради Андрій  Малицький, та висловити своє бачення. Проте, як виявилося, комісія тільки-но почала працювати і ніякого звіту про роботу не надала. Лише закцентували увагу на деяких рядках із відомостей про використання благодійних внесків. Зокрема, дуже всім «сподобалися» ледь не щомісячні витрати на прочистку каналізації – іноді до 25 тис. грн.

Та заради справедливості варто зауважити, що каналізаційна система в старезній лікарні дійсно аварійна і досить часто на першому поверсі присутній отой самий запах. В будь-якому випадку, виконавець може надати акти виконаних робіт. Та, як стало зрозуміло, комісія до цього ще не дійшла – поки тільки вичитують, куди і скільки витратили.

Звичайно, є багато питань і основне – дійсне використання коштів світловодців, раз вже їх «вмовили» на благодійність . Мовляв, треба змінювати порядок і най міська, районна ради та громадськість бере участь у розподілі зібраних внесків. Самі розумієте, така кількість людей ніколи не дійде згоди. Тим більше, люди, які далекі від медицини, а вважають, що знають все на світі, будуть тільки заважати.

Ідея стосовно сплати внесків через банківський термінал із подальшою можливістю відслідковування надходження платежу (чи не «забули» його часом внести до каси), а то й його використанням – дуже слушна.

Постало питання і про великі витрати на передплату періодичних видань, мовляв, зараз є Інтернет  де можна все знайти. Мовляв, що вони там, «Мурзілку» виписують. Тут, вибачте, я категорично проти. Давайте тоді не будемо видавати дітям в школі книги, закриємо газети і журнали. Для людей, які в своєму житті мало приділяли уваги  читанню друкованих видань, важко зрозуміти, що це не тотожні питання. Але ж вони знають все на світі…

Коментарів було ще багато – там з приводу кожного рядка можна дискутувати годинами. Заслухали чимало пропозицій, проте визнали, що поки даних не достатньо. Тож, комісія працює і до широкого обговорення проблеми громада повернеться, коли будуть готові висновки.

От тільки чи будуть ті висновки об’єктивними та адекватними, адже питанням займаються люди, м’яко кажучи, далекі від медицини? Безперечно, Надія Мальцева (член комісії) дуже талановита жінка  і  досвідчений  фахівець, але перевіряти питання кошторисів мають теж спеціально підготовлені  люди… До складу комісії входять розумні, порядні представники міської громади, але компетентність комісії має бути  незаперечною, інакше їхня робота – або втрачена купа часу, або виконання їхніми руками чергової брудної робити від властьімущіх.

Микола ШВЕРНЕНКО.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин