Оксфордські дебати: об’єктивно про суб’єктивне, або Наші перемогли

Черговий тур (4-й) Оксфордських дебатів пройшов сьогодні в актовій залі Світловодського політехнічного коледжу. Коротко про ОД – це свого роду інтелектуальна гра, участь в якій беруть дві команди (пропозиція і опозиція) та всі бажаючі з числа присутніх. Спочатку свою точку зору із оголошеної теми по-черзі озвучують члени команд, відповідаючи на запитання, якщо такі виникають в ході виступу, а потім право сказати своє слово має будь-хто з глядачів. По закінченні проводиться голосування шляхом підрахунку загальної кількості прихильників тієї чи іншої сторони. А тема сьогоднішніх дебатів була така: «Світловодські ЗМІ: об’єктивність чи заангажованість».

Виступи команд  були різними: від світлої наївності до надто вже негативного ставлення до роботи журналістів. Проте, кожна теза була обговорена і відкоригована в ході дебатів. Спочатку складалося враження, що опозиціонери підготовлені краще і шальки терезів схиляються в бік того, що всі ми заангажовані далі нікуди. Та ближче до фіналу дебатів «світла сторона» змогла вирівняти ситуацію.

Зрештою, все звелося до розкриття понять суб’єктивності (як наслідок – заангажованості) і об’єктивності під час висвітлення журналістами тих чи інших подій: мовляв, чого більше, та сторона і перемогла. У обговоренні взяли участьі представники місцевих ЗМІ Альона Гуртова (ТРК «Веселка»),  Вадим Степанець (інтернет-видання «Свет-Лайф»),  Михайло Калюжний (портал «Світловодськ в Україні») і Ваш покірний слуга.

Все ж таки прихильників об’єктивності на кінець дебатів було більше і, як то кажуть, «наші перемогли».

Проте закінчити хочеться не цим. Головне,  що мені випала нагода черговий раз переконатися, на скільки розумні і світлі діти ростуть в нашому місті: вміння висловлювати і відстоювати свою точку зору, швидко знаходити гідну відповідь на незручне запитання, готовність боротися і відстоювати свою позицію – приємно вражає!  Це об’єктивне обґрунтування моєї суб‘єктивної думки.

Микола  Шверненко.

About the author

Related Articles

1 Коментар

  1. Ігор

    Приэмно розуміти, що є в місті талановити і амбітна молодь

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин