Розмова з керівником: Олександр Плахотний про сміттєзвалище, дороги та громадянську свідомість

001Під час зустрічі міського голови із представниками світловодського бізнесу, Олександр Плахотний, директор КП «Комбінат комунальних послуг», депутат міської ради озвучив інформацію про те, що район готовий блокувати доступ міським комунальним службам до сміттєзвалища та про «несумлінних» підприємців, які мають торговельні «точки» на центральних вулицях міста, але й досі не спромоглися заключити договори на вивезення та утилізацію сміття.

Про те, чи змінилася ситуація на сьогоднішній день говоримо з керівником «ККП».

Олександре Антоновичу, тож, як вирішили питання зі сміттєзвалищем?

Справа в тому, що сміттєзвалище нині у «підвішеному стані» ­­– не має організації, яка б його обслуговувала. З 2010 по 2013 рік СЗ було в оренді у фірми з Кременчука. У нас був заключений договір на вивіз сміття на територію сміттєзвалища з його подальшим знешкодженням.

Коли до виконання обов’язків начальника «ККП» приступив Білан, він звернувся до губернатора з проханням орендувати сміттєзвалище від імені «Комбінату». Той дав згоду на розроблення проекту землеустрою про передачу сміттєзвалища в оренду терміном на 5 років. В той же час договір оренди з кременчужанами було розірвано у судовому порядку (причина – неналежне утримання сміттєзвалища).

 Білан  замовив проект землеустрою у землевпорядників, але на тому діло й завершилося, так би мовити, «зависло» на два роки.

Коли я повернувся на посаду директора «ККП», мене усно поставили до відома, що сміттєзвалище «наше», але я не знайшов жодного документа, який би це підтверджував. Лише дозвіл губернатора на виготовлення проекту землеустрою.

Представники району (Павлівської сільської ради, на території якої знаходиться сміттєзвалище) з пересердя, що звалищем ніхто не займається, поставили ультиматум, мовляв, якщо не приведете у відповідність документи і не наведете там порядок – перекриємо доступ до сміттєзвалища.

Проте, ми розробили план дій, погодили з представниками району і питання більше гостро не стоїть. Наразі ми заплатили гроші за виготовлення проекту землеустрою і протягом найближчих місяців проблему буде вирішено остаточно.

Питання тільки в тому, що з визначених губернатором п’яти років – два вже пройшло.

 

На тій зустрічі Ви також озвучили, що велика кількість підприємців відмовляються заключати договори з «ККП» на вивезення сміття. Щось змінилося за цей час?

Абсолютно нічого. Жоден із тих підприємців, яких я мав на увазі, не заключив договір. Не допомогли і мої звернення через засоби масової інформації. Виходить, що інтереси бізнесу і громадянська свідомість, на жаль, не сумісні поняття.

 

Про які кошти взагалі йде мова, хоча б приблизно?

Все залежить від площі і виду діяльності. Ну, хтось платитиме 100 гривень на місяць, хтось – більше трьохсот. Є чіткий алгоритм, за яким все це вираховується.

 

Наступне питання до Вас не як до керівника «ККП», а скоріше як до людини, яка добре знається на комунальному господарстві міста і як до депутата міськради: дороги і ремонт – коли почнуться роботи?

Так, це скоріше питання до Управління житлово-комунального господарства, так як дороги у них на балансі. Я можу тільки зазначити, що на ямковий ремонт виділено 270 тисяч, оголошено тендер на виконання зазначених робіт, який має відбутися 7 квітня. Відбудеться тендер, визначиться виконавець – почнеться ремонт.

 

В ході минулої сесії одним із депутатів було піднято питання створення мобільної ремонтної бригади…

Так, до речі, цей депутат якраз є в тому списку, про який йшла мова вище ­– щире вболівання за місто, чи не так?

Тож, запит такий дійсно є і всі необхідні заявки я вже зробив. Але як можна зараз створювати мобільну групу, якщо ми не знаємо, хто виграє тендер на ремонт. Ну створимо ми її, люди прийдуть на роботу і захочуть отримати зарплату. А ми, раптом, не виграємо тендер… З чого я ту зарплату платитиму? Так, колись існувало комунальне підприємство «Шляховик», яке займалося ремонтом доріг міста. Але тоді тендерів не було. До того ж є ще одна чимала проблема: враховуючи стан техніки, якою володіють комунальні служби міста, ми навряд чи зможемо конкурувати з іншими учасниками тендерних торгів.

Дякуючи Олександру Плахотному за розмову, я дуже хотів побажати не стільки йому, скільки всім нам, аби все задумане якнайшвидше втілилося в життя, аби віднайшлися кошти на техніку, тендер на ремонт доріг виграла якість, а не найменша ціна, а міські обранці демонстрували відстоювання інтересів міста не тільки «на камеру», а й в реальному житті реальними вчинками. Та щось підказує мені, що до нашої з вами реальності все це не має ніякого відношення…

Микола ШВЕРНЕНКО.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин