Анна Нестеренко про гуртожитки, відлов собак і 59 мільйонів на дороги, яких немає

001Нажаль, нововведення міського голови під назвою «відео-звернення» не дало відповідей на велику кількість запитань, які виникли в процесі обговорення та розгляду представниками влади і громадськістю певних актуальних проблем міста. І так вже вийшло, що більшість із них пов’язані безпосередньо зі сферою житлово-комунального господарства. Тож сьогодні до вашої уваги розмова із заступником міського голови з питань житлово-комунального господарства Анною Нестеренко.

 

Про гуртожитки, які влада запропонувала переобладнати для сімей, що потребують покращення житлових умов

На сьогодні до нас вже звернулося близько 50 сімей, яких зацікавила пропозиція міського голови стосовно переобладнання гуртожитків по Приморській, 74 та Леніна 94-а в житлові будинки для тих мешканців міста, які знаходяться в черзі на отримання житла. Для будинку по Приморській, 74 вже існує проект щодо переобладнання порожнього нині крила під однокімнатні квартири (по 4 на кожному поверсі), друге крило залишиться в якості гуртожитку. Але цей проект треба «переоцінити», адже він датується 2013 роком. Нажаль, в бюджеті ми потрібних коштів не маємо, тому подали всі необхідні документи на фінансування через Державний фонд регіонального розвитку.

Проте є одне «але» – як виявилося, в тих будинках прописані люди, які одного дня можуть з’явитися і заявити про свої права на житло.

Наразі ми проводимо аудит по гуртожиткам, в результаті якого побачимо, скільки вільних кімнат у нас є і будемо знати, скільки людей насправді зареєстровано в цих будинках.

Щодо будинку 94-а по вул. Леніна – там складніше, адже тільки замовити проект на його перепланування обійдеться до 300 тисяч грн.

 

Про першу школу

Наразі не можу сказати нічого конкретного. Питання перебуває на обговорені громадськості. Конкретних пропозицій і відповідно, кроків в якомусь напрямку, на даний час немає.

 

Про відлов собак

На сьогодні офіційно зареєстрована громадська організація «Зоозахист та турбота», якій ми надаємо за 1 грн. в оренду приміщення на території КП «Комбінат комунальних послуг» (108 кв. м) для тимчасового утримання собак, яким проведено процедуру стерилізації. Зараз «ККП» займається тим, що проводить там світло, прибирає територію. Ми будемо просити, аби зі 100 тисяч грн., які виділено для цього напрямку міською радою, дозволили частково витратити на ремонт покрівлі. Далі ця громадська організація укладає договори на проведення стерилізації з «ККП» та районною ветлікарнею.

Процедура буде наступна: волонтери відловлюють тваринку, везуть на стерилізацію до ветлікарні, після чого забирають її до пункту тимчасового утримання і через тиждень – відпускають. Кожен крок пропрацьовано, робота почнеться найближчим часом.

 

Про «Світловодськтеплоенерго», який має замінити «Світловодськпобут»

На сесію міської ради ми виносимо статут цієї організації. Як тільки депутати його затвердять – почнемо робити більш конкретні кроки.

 

Про реформу ЖКГ

Дуже радує і тішить, що мешканці розуміють важливість цього питання: виявляють бажання створювати ОСББ і звертаються до нас за допомогою. Зараз створено близько десяти ініціативних груп, які звертаються до нас за консультаціями щодо алгоритму створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Починаючи з першого квітня ми з міським головою будемо проводити зустрічі по мікрорайонах з мешканцями міста, роз’яснюючи подробиці реформи ЖКГ, яка нас очікує. Чому саме з першого квітня – тому, що 28 і 29 березні я працюватиму в Мінрегіонбуді, де влаштовують семінар саме з цього напрямку.

 

                                                                          Знову про дороги

Microsoft Word - Ïëàíóºìà ïëîùà ïîòî÷íîãî ðåìîíòó äîð³ã 2016.docПо акту опису доріг міста, а мова йде тільки про ті дороги, через які проходять маршрути громадського транспорту, ремонту (поточного, середньопоточного ямкового, а в деяких місцях і капітального) потребують 23 770 кв.м дорожнього покриття на суму майже 59,5 млн. грн. (Сканкопію переліку вулиць дивіться у фото-додатку). Тому, куди витратити оці 270 тисяч, виділені міськрадою на ремонт, доки не визначено – питання вирішуватиме спеціальна дорожна комісія.

Але хочу додати, що у нас з’явився вільний залишок коштів, які міський голова запропонував витратити безпосередньо на ремонт доріг – 1 353 тис. Цю пропозицію, на скільки мені відомо, погодила бюджетна комісія. Проте, остаточне рішення прийматимуть депутати на сесії.

Та коли вже мова зайшла про бюджет, хочу зазначити, що вперше за останні 10 років місто завершило перший квартал без кредиторської заборгованості – не довелося брати казначейський кредит, аби виплатити заробітну плату і сплатити всі відрахування. Це результат прискіпливого ставлення міського голови до надходження і витрачання бюджетних коштів та перші результати роботи комісії контролю за податками.

 

                                   Про ремонт будівлі виконкому

Ремонтні роботи по Центру надання адміністративних послуг розпочнуться 28 березня: ЦНАП матиме два поверхи правого крила адмінбудинку з окремим входом. Щодо загального ремонту будівлі виконкому, то наразі вистачає тільки на ремонт покрівлі. Проведено експертизу, зроблено проект, визначено виконавця.

 

                              Про кошти на пам’ятник на площі

Наразі коштів нема. Але голова налаштований дуже серйозно, тому кошти будемо шукати: і в бюджеті, і серед спонсорів, і де тільки можна.

 

На останок заступник з комунальних питань поділилася новиною, що влада має серйозні наміри стосовно озеленення міста. Що саме буде зроблено – побачимо найближчим часом, адже за вікном з кожним днем набирає сили красуня-весна.

Микола ШВЕРНЕНКО

 

 

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин