Квартальні у голови: сміття, сусіди і трохи про німців

30 березня до Світловодського міського голови В. Козярчука, поділитися своїми проблемами і черговий раз задати питання, які роками турбують приватний сектор міста, прийшли голови квартальних комітетів Світловодська.

Міський голова готувався ретельно, адже зібрав цілу делегацію зустрічаючих: заступники, секретар міськради, представник поліції, водоканалу, соціальних служб та комунальники. Проте, як довів перебіг зустрічі, достатньо було запросити лише директора Комбінату комунальних послуг Олександра Плахотного  – питання, які хвилюють квартальних, в переважній більшості стосувалися проблем його сфери діяльності. Хоча, дехто дуже хотів бачити заступницю з комунальних питань Анну Нестеренко, але, на жаль, Анна Андріївна ще не повернулася із Києва, де у Мінрегіонбуді вчиться, як правильно впроваджувати реформу галузі ЖКГ у Світловодську.

Проблеми, які знову звучали на зустрічі, стосувалися вивозу сміття, стану доріг, відсутності освітлення, чистки дренажів і т.п.

З приводу вивозу гілля, яке пообіцяла Анна Андріївна трохи раніше, В. Козярчук зазначив, що вивіз відбудеться найближчим часом: «Ви складайте поки, а ми, як будемо готові вам повідомимо».

Коли одна жіночка пожалілася, що на Чайковського сміття вивозять мішками, і «скільки ж це буде тривати?», постало закономірне питання – чи був хоч раз складений адмінпротокол, чи акт? Виявляється, ні. Далі стало ще цікавіше – всі дуже добре знають, хто засмічує його вулицю, але нічого не роблять: «Та ви що?!! То ж мій сусід, я ж з ним поряд півжиття прожила!» ( … і всі ці півжиття він висипає сміття на вулицю? От рєдіска!), або «Та вони ж мене знають, ще перестрінуть якось…»

Слухайте, це якось дивно – або виконуйте свою роботу (за яку, до речі, отримуєте гроші із бюджету міста), або сидіть вдома і бійтеся.

Поговорили і про вивезення сміття де, як відомо, основна проблема в тому, що далеко не всі мешканці приватного сектору заключили договори з ККП на цю послугу. Договорилися до того, що одна із квартальних категорично заявила: «Значить, давайте штрафувати тих, хто не заключив договір!»

Та ж проблема і з дренажами: вся вулиця знає, хто їх засипає сміттям, але самі навести лад не можуть.

Зрештою, всі погодилися, що ментальність у нас поки ще не та і якби самі люди менше були, вибачте, свинями, то менше було б і проблем. Цього разу згадали про Німеччину, мовляв у них там «красота», бо штрафують і відношення до порядку у німців виховувалося поколіннями. І знову по-колу: так давайте акт – так вони сусіди – а чого ви хочете? – щоб у нас, як у них… Бєзнадьога якась…

Проблема світла теж стоїть дуже гостро: темними вулицями страшно ходити не тільки через загрозу стати жертвою якогось поганого дядечки, а ще й через можливість втрапити в ямищу (так у нас тепер дороги називають). Та й вандалів світло трохи відлякувало б, а то від паркану у парку,  навпроти церкви і від зупинки, в тому ж районі, незабаром нічого не залишиться.

«А міліція (поліція) що собі думає?» – прозвучало питання. Відповідь мера була такою: «У міліції із 250 співробітників залишилося 89 та й ті не всі кваліфіковані. Тому дива від них не чекайте». Та відверто кажучи, вже давно ніхто і не чекає, то так – рефлекторне питання.

Стосовно освітлення, пояснення надав Олександр Плахотний. Він зазначив, що у 2011-13 роках було проведено світло на багатьох вулицях міста, але останні два роки коштів не виділяли і роботи не виконували. Зараз на сесію готується нова програма із облаштування освітлення, але ж все знову впирається  в кошти. «Залишилося 29 вулиць, на яких нема ні стовпів, ні дротів. Як тільки будуть гроші, –  зазначив ОлександрАнтонович,  ми відразу почнемо роботу. Готові хоч завтра, але без фінансування нічого не буде».

Знову поговорили про ментальність, про «якщо ми не разом, то нічого не буде» і т.п. Всі кивали головами, підтакували, але залишається враження, що все те ж саме звучатиме і під час наступної зустрічі: сміття, сусіди і про німців.

Микола Шверненко.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин