Громадська рада зібралася прибирати місто і берегти рибні ресурси нашого краю

Останнього дня березня Громадська рада міста провела чергове засідання, на якому розглянула два питання: про стан роботи з озеленення міста та про заходи по збереженню живих рибних ресурсів під час нересту у квітні-червні 2016 р.

Але на початку засідання до громадських активістів завітав міський голова Валентин Козярчук і виступив з промовою. Фактично, все що він сказав, можна вмістити в одне речення: громадська рада робить потрібну роботу, піднімає важливі питання, допомагає йому розібратися в проблематиці сьогодення і він їм за це красно дякує. Хоча ні, є ще одне, що він встиг вставити: повідомив громадську раду, що «є потреба проводити реформи в галузі управління освіти». Хотілося б уточнити: так реформа в галузі, чи зміни в управлінні? Здається мені, що скоріше – останнє.

Запитань до міського голови не було, проте було зауваження (чи побажання) – заборонити суботники в робочі дні вимагав знаний в місті шахіст Микола Мартиненко, бо, мовляв, виконком в такі дні просто «вимирає» і «хоч собак ганяй». А от раніше суботники були по суботах (звідки, відповідно і назва – авт.) і всі приходили, бо були дуже свідомі. Тільки обурений представник інтелектуального спорту забув, що в те «раніше», про яке він говорить, суботи були робочими днями, тому «свідомі» суботники теж проходили в робочий час.

Представник ГО «Майбутнє без меж» Оксана Гуцол запросила всіх бажаючих взяти участь у Всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою разом» 23 квітня. Вони запланували прибирання Набережної, як найбільш популярного для дозвілля серед мешканців та гостей нашого міста. А ще, зазначила вона, коли люди візьмуть участь у прибиранні, то може наступного разу, нарешті, вже донесуть сміття до урни. Прибирання планується провести на ділянці Набережної від сходів пансіонату «Славутич» до сходів від Міського Палацу Культури. Збір о 10-й.

Далі поговорили про Бульвар Молодіжний (колишній Бульвар К. Маркса). Звичайно, всі хочуть там навести красу. Але наразі на тому місці стоять певні торгівельні павільйони, які в народі називають «наливайками». Відповідно і контингент біля них ошивається «ще той»,  і скарг від мешканців прилеглих територій сила-силенна. Тому і вирішували: чи знести все під чисту, залишивши тільки зелені насадження та декілька лавок, чи скористатися пропозицією тамтешніх підприємців, і впорядкувати парк за запропонованим ними проектом. При цьому підприємці обіцяють, що наливайки перетворять на павільйони затвердженого архітипу з продажу продуктів харчування (переважно, швидкого). Головне, аби їм подовжили терміни оренди землі, на якій перебувають їхні точки…

Головний архітектор міста Сергій Батяшов в свою чергу зазначив, що проект гарний і має право на життя, тільки він «непідйомний» (себто, дорогий) для тих підприємців, тому доведеться залучати і владу і громаду. А ще до питання треба підходити зважено, адже там прокладено купу комунікацій.

Громрада вирішила рекомендувати виконкому взяти активну участь у просуванні запропонованого проекту з подальшим розглядом на сесії міської ради. Хоча секретар міськради Юрій Сапянов попередив, що питання складне і підтримку депутатів буде отримати дуже важко.

Коли перейшли до питання по рибі, то з самого початку виступу,  І.Гуртовий констатував, що кожного року Громадська рада приймає рішення виключно для себе самої, адже їх ніхто не виконує. І не тільки тому, що нехтують думкою представників громади міста, а й через те, що та ж сама рибоохорона, чи поліція не завжди мають можливість зробити це фізично. Наприклад, за словами представника Кіровоградської рибоохорони Дмитра Барабаша, їх в штаті аж троє працівників на чотири (!) райони: Світловодський, Онуфріївський, Олександрійський та Знам’янський.

 Та якщо ви раптом стали свідками чого протиправного по відношенню до рибних ресурсів, звертайтеся за телефоном 098 700 54 43. Якщо інспектори будуть в зоні досяжності, вони обов’язково «присєкут» ворожі дії.

Зрештою, громадські діячі вирішили рекомендувати міському голові та міській раді винести рішення стосовно заборони торгівлі рибою під час нересту і розглянути можливість надати рибоохороні допомоги чим зможуть.

Микола ШВЕРНЕНКО.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин