Кіровоградщина отримає 14 мільйонів гривень на підтримку аграріїв

Нинішнього року склалися сприятливі умови для гарного врожаю ранніх зернових культур.

Про це під час апаратної наради відзначив директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Коренюк, інформує „Весь Кіровоград”.

– Якщо восени минулого року до 27% озимого клину були у незадовільному стані, то на сьогодні цей показник знизився до 3% і становить близько 10 тисяч гектарів. Аграрії області вже завершили посів 54% ранніх зернових культур та виходять на відповідні показники минулого року, – відзначив посадовець.

Мінеральними добривами, посівним та пально-мастильними матеріалами, за словами Сергія Коренюка, аграрії забезпечені у повному обсязі.

Стосовно програми підтримки АПК, реалізацію якої було розпочато минулого року, то з 300 мільйонів гривень наша область має отримати на підтримку аграріїв 14 мільйонів. І сільгоспвиробники зможуть одержати відшкодування за взяті ними у банках комерційні кредити.

Аграрний фонд України з квітня розпочинає форвардні закупівлі зерна на загальну суму у 1,5 мільярда гривень. Зокрема, за пшеницю ІІ класу аграріям буде запропоновано ціну у 3,5 тисяч гривень за тонну, за пшеницю ІІІ класу – 3,4 тисяч гривень, а за тонну гречки – до 15 тисяч гривень. При цьому, розмір попередньої оплати складатиме від 45 до 60%, що також має зацікавити агровиробників.

Голова ОДА Сергій Кузьменко висловив сподівання, що й нинішнього року кіровоградські аграрії зможуть зібрати гарний врожай, і наша область буде забезпечена хлібом.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин