Козярчук не хоче крові, але покарання вимагатиме для всіх

Одним із головних завдань, декларованих міським головою В.Козярчуком, є збір податків. З цією метою, як пам’ятаєте, навіть створено відділ аудиту, який курує даний напрямок надходжень до міського бюджету, та щосереди проходить комісія з питань контролю за збором та надходженнями податків.

Так і сьогодні, 6 квітня, у кабінеті міського голови зібралися представники комунальних служб, управління економіки, охорони праці, фінвідділу, податкової інспекції та інших служб.

На початку міський голова розповів про те, як він сьогодні зранку, по дорозі на роботу,  зробив чергову «контрольну» закупку – цього разу В.Козярчук купував цигарки в одному із кіосків на зупинці громадського транспорту. Так, бідкався голова, чек йому не давали більше 15 хвилин. Особливо обурило мера те, що  навіть знаючи хто він такий, продавець все рівно намагався уникнути видачі чека. Наприклад, намагався «навішати», що касові апарати включаються тільки після 8.00. Це дуже розвеселило представника податкової інспекції. Та загальний висновок такий: перевірятимуть всіх і вся, і хто порушує закон – отримає на горіхи.

«Я не хочу крові, – зізнався мер, – хочу, щоб все було по-чесному».

Черговий раз В.Козярчук звернувся до громади міста: «Купуючи товари – беріть чеки. То ваш вклад в економіку і розвиток міста».

Далі пішли по протоколу засідання. По-перше, всі члени комісії погодилися з тим, що дві групи перевіряючих – мало, треба вдвічі більше. Тільки вчора було проведено 32 перевірки і виявлено 7 випадків наймання працівників без оформлення згідно з діючим законодавством. Наступний нюанс – підприємцям стало відомо про графіки перевірок і більшість з них просто зачиняються на той момент.

«От дивно, – висловила свою думку начальник фінуправління Наталя Яременко, – коли вони приходять до лікарні, чи їхні діти до школи – ніхто перед ними двері не зачиняє. А це якраз ті податки, сплати яких вони уникають». Складно не погодитись.

Висновок простий –  графік перевірок теж має бути гнучким.

В процесі звітування за сплату податків вияснили, що супермаркети «АТБ», які вже певний час успішно працюють на Спецстрої та в Табурищі, й досі не сплатили до міського бюджету розвитку більше 300 тисяч грн. при чому, в питанні «сплатили-несплатили» виникло непорозуміння між управлінням економіки та фінвідділом. Протокольно вирішили – провести спільну перевірку за весь 2015 рік. Раптом, ще щось «вспливе»…

На чутки, що в місті є купа випадків, коли людей не оформляють навіть на «мінімалку» (з чого працівники не отримують нарахування пенсійного стажу в повному об’ємі), і компанія «ВКіК» в їх числі, В.Козярчук зазначив, що мова йде про тих працівників, які виходять на роботу 2-3 дні на тиждень. Але перевіряти треба на рівні з усіма, тому прямо завтра з «ВКіК» і розпочнуть. Заодно, перевірять, чи вчасно приходять працівники на роботу. Тож, не запізнюйтеся.

А наостанок В.Козярчук ще раз наголосив, звертаючись до громади: «Купуючи товар – вимагайте чек, адже це один з кроків для наповнення міського бюджету та нормального життя».

Микола Шверненко.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин