Журналісти у Козярчука: про дороги, борги за тепло та реформування ЖКГ

Розпочав міський голова зустріч з того, що розповів про своє перебування у Кіровоградській обласній державній адміністрації, де був присутній на зустрічі із депутатами Верховної ради (представниками планово-бюджетного комітету): «Розглядалися два питання: ремонту доріг та реформування ЖКГ. Намагався донести до свідомості народних депутатів, що вулиці Єгорова і дамба – це дороги загальнодержавного значення, тому взагалі є наміри передати їх у підпорядкування Облавтодору. Сподіваюся, що мені вдалося переконати депутатів Верховної ради.»

Гарна новина, якою міський голова поділився з журналістами – позавчора почали ремонтувати дороги в нашому місті. Почали з ремонту вулиці Фрунзе і сьогодні мали її закінчити.

Стосовно тих 270 тисяч грн… які були виділені на ремонт доріг із міського бюджету, вже проведено тендер  і протягом 20 днів теж почнуться роботи.

«Але це – мізер, – визнає сам Козярчук, – ці кошти підуть на локалізацію найбільших ям в місті. А ми мусимо ремонтувати дороги капітально, тому що ямковий ремонт дає тимчасовий ефект і після зими все починається заново.»

Далі на кіровоградській нараді піднімали питання ЖКГ, зокрема підприємств теплокомуненерго міст Кіровограда, Олександрії, Знам’янки та Світловодська. За словами міського голови, поки що ситуація у нас найгірша. Чому найгірша – бо найбільша заборгованість з оплати за тепло у комунальних та бюджетних сферах за багато років, зокрема борг станом на 01.04.2016 року складає 26 млн. 422 тис. грн. Наприклад, за останній опалювальний сезон борг по управлінню освіти за опалення збільшився на 3,2 млн. грн., по лікарні – на мільйон.

«Наступного тижня, – зазначив В.Козярчук, – будемо їхати в Кіровоград разом із Нестеренко, Котенком та Френкелем давати пояснення, як так сталося і що робити далі. Проблема полягає в тому, що наступний опалювальний сезон може не розпочатися через ці борги.»

Все ніби правильно, але одна дрібниця трохи дивує: чи Котенко має давати пояснення, адже до виконання обов’язків головного лікаря ЦРЛ він став не так вже й давно…

В частині заборгованості населення, за словами мера, динаміка теж невтішна – боргів стало більше на 4 млн.грн.

«Вимагаю від Дмитришина роботи з населенням: листи-попередження, далі суди і стягнення боргу, – зазначив Козярчук. –  Іншого виходу немає. Ящо із 90 квартир 10 не платять – взимку можуть замерзнути всі.»

Далі поговорили про фінанси. Мер ще раз нагадав, що в цьому році вперше за десятиліття Світловодськ виплатив всі бюджетні зобов’язання без казначейського кредиту і якщо за фінансовими і соціальними показниками по факту 2015 року ми були на останньому місці в області, то нині – вже у верхній частині таблиці.

В контексті розмов про реформування ЖКГ міський голова черговий раз похвалив Анну Нестеренко, охарактеризувавши її впертою і затятою, але у кращому розумінні цих слів.

А.Нестеренко, в свою чергу, повідомила про те, що на найближчому пленарному засіданні міськради депутатам запропонують перейменувати КП «Міськсвітло» в Центр комунальних послуг, і надати йому функції управляючої компанії.

Запросила членів виконавчого комітету, депутатів міської ради та представників ЗМІ 27 квітня на 14.00 до сесійної зали адмінбудівлі, де вони будуть презентувати своє бачення стратегії реформування ЖКГ.

Нагадала, що вони готові в будь-який час надати консультативну допомогу в напрямку створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Але в той же час констатувала, що ОСББ – це далеко не панацея від всіх проблем житлово-комунального сектору і як би держава не хотіла скинути зі своїх плечей тягар житлового фонду, мешканці не готові вирішувати всі проблеми ЖКГ виключно власними силами.

Далі знову поговорили про об’єднання громад, про суботники, «Світловодськпобут» та інші питання життєдіяльності міста, але про все це «Світловодська газета» вже неодноразово писала.

Микола Шверненко.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин