Сергій Твердовський: «Треба шукати не провокаційні питання, а точки дотику і співпраці»

001Сергій Твердовський був призначений на посаду голови Світловодської районної державної адміністрації на початку травня 2015 року. З перших днів підійшов до виконання своїх службових обов’язків з повною відповідальністю, тим більше, що в спадок отримав район із соціально-економічними показниками із другого десятка за рейтингами по області. І напевне, результат наразі говорить сам за себе, адже за підсумками 2015 року Світловодський район поділяє друге рейтингове місце з  Олександрійським районом, поступившись позиціями лише Кіровоградському. Найближчим часом «Світловодська газета» обов’язково ознайомить своїх читачів із підсумками роботи С.Твердовського за минулий рік та ознайомить із досягненнями Світловодського району. Але сьогодні мова не про те…

Сьогодні ми знову поговоримо про одну із найбільш актуальних, але від того не більш зрозумілу тему – об’єднання громад. А саме:  чи дійсно позиція району і міста Світловодська на стільки різниться, як часто ми про це чуємо від представників міської влади чи місцевих ЗМІ? Слово Сергію Твердовському.

Коли в районі фактично розпочалася робота в контексті створення об’єднаної громади?

Минулого літа з метою об’єднання сільських рад в одну велику громаду нами був створений Перспективний план добровільного територіального об’єднання «Один район – одна громада». Ще тоді ми самі виходили на керівництво міста з пропозицією, аби ті запропонували сільським радам створити об’єднану громаду навколо Світловодська, тобто, з центром в місті. Але на той час нас не почули і наші зусилля були проігноровані. Ми провели обговорення серед сільських рад і винесли на затвердження обласної державної адміністрації Перспективний план об’єднання територіальних громад Світловодського району з центром в селі Глинськ (колись був районним центром). А вже в листопаді 2015 року цей Перспективний план було затверджено на рівні Кабінету Міністрів України.

Створення цього ПП дало нам право вже зараз брати участь в багатьох проектах, що фінансуються із фонду регіонального розвитку, таких як модернізація систем опалення в соціальних закладах, проведення ремонтів, тощо.

Складається враження, що в Світловодську про це ніхто й не чув. Як вам ідея об’єднатися навколо Світловодська?

Всі ми добре розуміємо, що в районі немає на сьогодні районного центру, тобто населеного пункту, де є розвинена інфраструктура державних установ, виконавчих органів, соціальних та інших служб. Та і сільським громадам буде досить важко визначитися між собою, яку саме садибу вважати центральною. Тому, звичайно, Світловодськ в цьому контексті найкращий та й фактично єдиний варіант. В принципі,  цей варіант був і раніше та, відверто кажучи,  й досі підтримується громадами району. Але під час засідання спільної робочої групи із представників сільських громад та влади міста у сільських голів було одне єдине питання, на яке вони так і не отримали відповіді: «Як ви планували існування цієї громади з економічної та соціальної точки зору?» Мається на увазі, як фінансуватиметься ця об’єднана громада, як розподілятимуться кошти, що і куди ви плануєте витратити і т.п. Тобто, чи розглядало місто, перед тим як прийняти рішення на сесії, як саме місто і сільські громади існуватимуть разом?

Розумієте, з 12 сільських рад, більшість – самодостатні. Їм вистачає на своє забезпечення і залишаються кошти на розвиток територіальної громад: ремонтувати об’єкти соціальної сфери та інфраструктури. Тому вони хочуть знати, чи залишиться в них після об’єднання хоча б те, що вони мають зараз.

Чому міський голова вирішив, що це провокаційні питання – я так і не зрозумів. Мовляв, вони прийшли подивитися один на одного, а  їм влаштували допит з незручними питаннями. Я так не вважаю. Просто сільські ради хочуть знати, як розвиватимуться їхні території після об’єднання.

Складається враження, що між містом і селом немає порозуміння. Як на ваш погляд, в чому причина?

Розумієте,  зневажливе ставлення до сіл є абсолютно неправильним і неприйнятним.  Хтось сказав, що в селі мало розбираються в економічних нюансах і нащо вам голову забивати якимись там субвенціями. Так я  поясню, що в селі кожна людина знає і що таке субвенція, і що таке дотація, і скільки власних надходжень має громада, і куди вони витрачаються. Вони добре знають, що власних надходжень на одного мешканця Світловодського району, протягом 2015 року,  припадає більше на 480 грн. ніж на міського жителя.

Власне я, як голова РДА, підтримую твердження, що місто і район – це одна територіальна громада. Більше того, і мешканці району поділяють таку ж думку, але треба шукати не провокаційні питання, а точки дотику і співпраці.

Хоча, це ще й залежить від спеціалістів, які безпосередньо займаються цим питанням. Наголошую ще раз: за ради  спільного майбутнього ми маємо чути, розуміти і обов’язково поважати один одного.

«СГ».

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин