У Світловодську за перший квартал нещасних випадків на виробництві не зареєстровано, але виявлено 97 порушень трудового законодавства

Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу, з метою привернення уваги суспільства і влади до проблеми безпеки людини па робочому місці, відзначають Всесвітній День охорони праці.

Обласним організаційним комітетом, до складу якого увійшли представники Управління Держпраці, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, Федерації профспілок області, об’єднання роботодавців, тощо, розроблено цілий перелік заходів присвячених цьому дню. Зокрема заплановано провести по всій області тематичні колегії, наради, семінари, відкриті уроки та лекції для учнів та студентів, ярмарки спецодягу, конкурси на кращу виробничу дільницю та на краще за безпекою робоче місце. Крім того передбачено ушанування пам’яті загиблих на виробництві, відвідування постраждалих в лікарнях, надання допомоги сім’ям загиблих та інвалідам.

В рамках проведення запланованих заходів до Світловодська сьогодні завітав перший заступник начальника управління Держпраці у Кіровградській області Роман Зябліков. По закінченні тематичного семінару, Роман Ігоревич провів невеличку прес-конференцію для представників міських ЗМІ.

«Сьогодні у Світловодську ми провели заходи, присвячені Всесвітньому дню охорони праці, – зазначив він. – І я із задоволенням хочу констатувати, що у вас питанням охорони праці приділяється значна увага.»

Р.Зябліков зупинився на декількох важливих моментах. Зокрема, в цьому році Міжнародна організація охорони праці, акцентує свою увагу на темі «Стрес на робочому місці: колективний виклик». В наш час стрес віднесли до основних небезпечних хвороб. У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, хронічної втоми, депресії, різноманітних захворювань та нещасних випадків на виробництві. Наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та прибуток підприємства.

Наступний момент – виробничий травматизм. З початку року рівень загального травматизму збільшився у 2,3 рази: травмовано 21 працівника, проти 9 за аналогічний період 2015 року. Але справа не стільки в зростанні фактичної кількості випадків, скільки в тому, що в області ведеться тотальна боротьба із приховуванням нещасть на виробництві.

Смертельно травмовано двох працівників в металургійній промисловості та одного у гірничорудній і нерудній промисловості. За аналогічний період у 2015 році смертельні випадки відсутні. 12 осіб травмувалося по причині падіння з висоти.

Ключовими причинами виникнення нещасних випадків, вважає представник обласного управління держпраці, є організаційні недоліки та психофізіологічний стан травмованих.

Проте за словами Сергія Якименка, керівника міського відділення фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, у Світловодську за чотири місяці 2016 року не сталося жодного нещасного випадку на виробництві.

ДОВІДКА: У І кварталі 2016 року проведено 161 перевірку на 155 підприємствах, установах та організаціях з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

Майже 95 % із перевірених роботодавців порушують трудове законодавство: 60% порушень стосуються оплати праці, інші – тривалості робочого часу, надання відпусток тощо.

До адміністративної відповідальності притягнуто 164 посадові особи, судами та державними інспекторами накладено на порушників трудового законодавства штрафних санкцій на 40 тис. 745 грн. Внесено 5 подань до правоохоронних органів для притягнення посадових осіб до кримінальної відповідальності.

На вимоги посадових осіб Управління підтриємства-банкрути погасили заборгованість із заробітної плати на суму 733,31 тис.грн.

У сфері охорони праці під наглядом Управління знаходиться 8777 суб’єктів господарювання та 40160 виробничих об’єктів.

Проведено 25 перевірок суб’єктів господарювання; перевірено 119 виробничих об’єктів. Виявлено 1553 порушення законодавства з охорони праці. До адміністративної відповідальності притягнуто 31 працівника, з них 14 – керівників.

На території міста Світловодська та Світловодського району здійснює діяльність близько 1350 роботодавців всіх форм власності.

Перевірки дотримання законодавства про працю здійснюються двома державними інспекторами відділу з питань дотримання законодавства про працю та зайнятість населення (Кривенко Інна Василівна та Філоненко Людмила Миколаївна).

Протягом 1 кварталу 2016 року проведено 23 перевірки па підприємствах, установах та організаціях м.Світдоводськ та Світловодського району. Всього виявлено 97 порушень законодавства про працю. За результатами перевірок посадовим особам вручено 27 приписів щодо недопущення порушень законодавства про працю в подальшому. Складено та передано до суду 25 протоколів для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності. П’ять посадових осіб притягнено до адміністративної відповідальності за невиконання вимог приписів інспектора праці з накладенням штрафних санкцій згідно ст.188-6 КУпАП.

Порушення порядку оформлення трудових договорів протягом 1 кварталу 2016 року встановлено у ФОП Макарова В.А.

Згідно з інформацією Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА станом на 01.01.2016 на підприємствах Світловодського району заборгованість із виплати заробітної плати відсутня, поряд з тим, на підприємствах м. Світловодська заборгованість складала 2826,9 тис.грн.

Згідно з оперативною інформацією Департаменту соціального захисту населення заборгованість на підприємствах міста Світловодська станом на 22.04.2016 збільшилась більше ніж на 50% та склала 4250,7 тис.грн.

Серед найбільших боржників ТДВ “Об’єднання Дніпроенергобудпром” (на 01.01.2016р. – 771 тис.грн., на 22.04.2016р. –1911,8 тис.грн.), ТДВ “Світловодське кар’єроуправління” (на 01.01.2016 – 475,3 тис.грн., на 22.04.2016 – 735,6 тис.грн.), ПАТ “Світловодське автотранспортне підприємство 13507” (на 01.01.2016 – 418 тис.грн., на 22.04.2016 – 217 тис.грн.)

Наявна заборгованість із виплати заробітної плати на трьх комунальних підприємствах міста: Структурний підрозділ ОКВП “Дніпро-Кіровоград” у м. Світловодську, Світловодське міське КП “Комбінат комунальних послуг” та КП “Житлосервіс-2012”.

Із загальної кількості громадян, які скаржаться на невиплату заробітної плати, найбільше звернень надходить від працівників ТДВ “Об’єднання Дніпроенергобудпром” (4 звернення протягом І кварталу 2016 року та 8 протягом минулого року), КП “Житлосервіс-2012” (по три звернення в минулому році та в І кварталі поточного),

Матеріали перевірок ТДВ “Об’єднання Дніпроенергобудпром” в минулому році двічі передавались до правоохоронних органів з ознаками кримінального злочину, передбаченого статтею 175 Кримінального кодексу України.

«СГ».

 

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин