Засідання виконкому, коротка прес-конференція і декілька слів для тих, хто шукає крайнього

Сьогодні, 29 квітня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Світловодської міської ради.

Перший блок питань доповідала начальник житлового відділу Наталя Скляр. За її поданням, члени виконкому додали одну особу до списку першочерговиків (громадян, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень), 4 особи поставили на квартирний облік та видали ордер на дві кімнати в гуртожитку по Приморській, 38.

Про стан надання медичної допомоги інвалідам, ветеранам війни, стан фінансування ліжок для цієї категорії громадян, доповіла заступник головного лікаря Ореста Косович.

Зокрема, вона зазначила, що за 2015 рік із загальної кількості ветеранів війни (1885 чоловік) лікувальними заходами було охоплено 10,4 %. Проблема, зазначила Ореста Іванівна, як і завжди – в коштах. Ті «крихти», які виділено з бюджету, не можуть забезпечити шановних ветеранів нормальним рівнем обслуговування. Наприклад, з 55 грн. на харчування та 65 грн. на медикаментозне забезпечення, як рекомендовано на рівні держави,  сьогодні є тільки по 14 і 16 відповідно. Тому лікування проходить переважно за кошти самих ветеранів.

В госпіталі для ветеранів війни проліковано у 2015 році 119 осіб.

Проте, зазначила доповідач, ветерани війни, точніше – їхнє здоров’я, на постійному контролі персоналу ЦРЛ.

 Далі Світлана Семерджи, начальник відділу державного реєстру виборців, доповіла про ліквідацію виборчої дільниці №250806 (на Лісозаводі), бо вона не відповідає існуючим нормам і санітарним вимогам. А виборців з тієї дільниці (близько 150 осіб) приєднати до дільниці, розташованої у приміщенні ЗОШ №1.

Геннадій Френкель, начальник управління освіти, доповів питання про організацію та фінансове забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей влітку. Точніше, з 30 травня по 16 червня – адже саме в такий період працюватимуть пришкільні дитячі табори. Отже, на сьогодні 733 дитини виявили бажання (чи їхні батьки) відвідувати пришкільні табори, серед них – 89 учнів, які належать до категорії пільговиків (сироти, позбавлені батьківського піклування, тощо). Для останніх, перебування в таборах буде безкоштовним, а для не пільгових категорій учнів – 202 грн.

Блок питань соціального характеру доповіла виконувач обов’язків начальника Управління соціального захисту  населення Інна Попович. В переліку питань – виділення коштів на поховання громадянина (стандартно 280 грн.), надання матеріальної допомоги незахищеним верствам населення (із депутатського фонду) та ін.

Наступний блок питань стосувався економічної сфери життєдіяльності міста. Зокрема, члени виконкому дозволили встановити дитячий майданчик (батути та інші надувні атракціони) на бульварі Дніпровському. Навіть лист-звернення від мешканців того району (зачитувала депутат міськради Оксана Гуцаленко), які просили не давати такого дозволу, бо атракціони їм жити заважають. Присутній на засідання власник дитячого майданчика пообіцяв зробити все, аби облаштувати і впорядкувати відведену територію, і, навіть, полагодити ліхтарі на бульварі, аби тільки дозвіл надали, адже на іншому місці розташування атракціонів нерентабельне. Міський голова зазначив, що забороняти – то не його принцип і раз підприємець погоджується на такі умови, треба дозволяти. Так і зробили.

Інші питання ­– попереднє погодження проектів сесійних рішень. Тому їх погодили без особливого обговорення.

А от питання продовження терміну оренди нежитлового (підвального) приміщення по вул. Ювілейній, 8 одному відомому в місті фотографу вирішили допоки відкласти, адже сума орендної плати набагато нижча за середню по місту. Мовляв, він же ж з нас за свої послуги бере по повній, чому ми йому повинні робити таку знижку? Знову, будуть «балакать» за гроші.

Додатково розглянули запит А. Кучугурного, який просив виконком все ж таки надати дозвіл торгувати віночками і штучними квітами вздовж ринку «Світанок». Але члени ВК сказали своє впевнене «ні», тим більше, що і ДАІ забороняє.

Також, цікавою була заява, такого собі, підприємця Чірочки, який на виконкомі (чому на виконкомі – не зрозуміло) звернувся до Козярчука зі скаргою на дії (точніше, бездіяльність) начальника управління економіки О.Наумчика стосовно своїх заяв з приводу будівлі по Калініна, 12. На що Олександр Федорович пояснив, що мова йде про фактичну самовільну забудову і там все не так просто. Скандалу не вийшло, бо міський голова нагадав про страсну п’ятницю і завершив баталії словами «Будемо розбиратися».

А після того, як порядок денний засідання ВК було вичерпано, Валентин Козярчук вирішив поспілкуватися з громадою через місцеві ЗМІ.

По-перше, він поділився своїми враженнями від Всеукраїнського форуму в Торгово-промисловій палаті, з якого він щойно повернувся. Основна ідея – в Україну готові інвестувати. Але це залежить і від місцевих громад.

Потім перейшов до ранкового мітингу у парку Шевченка, де окремі громадяни пікетували проти чогось там і погрожували прийти до голови. В.Козярчук вирішив не чекати і поїхав до них сам. Які претензії по суті? Виділили одну – кладете на автостанції асфальт прямо в калюжі. Голова взяв декілька пікетувальників, поїхали на автостанцію подивилися – все нормально: чистять, сушать і т.п.

«Я пообіцяв всім конфесіям, – зазначив він, – що до Великодня в місті поремонтують дороги біля храмів і церков. Вже зробили Фрунзе, Восьмого березня, половина Свердлова і сьогодні робили Єгорова.»

При цьому, додав голова, це все кошти міських благодійників, а не з міського бюджету. Зокрема, гроші на ремонт доріг надали В.Вовченко, Ю.Богдан, В.Сергєєв, С.Солодовник, Л.Брагінський, В.Козярчук.

Похвалився, що на місці постаменту В.Леніна буде гарна клумба – квіточок насадять, травичку посіють. Має бути гарно.

Стосовно перекриття руху містом для важкого транспорту міський голова має своє бачення: він не хоче перекривати транспортну артерію, адже тоді стане економіка країни. От тільки як зробити так, аби не тріскались будинки вздовж вулиць, якими їдуть фури – не сказав. Мабуть, рішення ще не готове.

Про об’єднання громад знову новини не втішні – сьогодні були у Григорівці, так представників міста і першого заступника Олену Балюк ледь не побили. Хтось налаштовує селян проти, переконаний Козярчук.

«Ну і добре, – зазначив він, – прийде час і обласна рада об’єднає нас сама, тільки грошей на розвиток громади від держави ми не отримаємо».

Наприкінці свого виступу В. Козярчук привітав присутніх і всіх світловодів зі святом Великодня і побажав всіляких гараздів.

 

P.S.: По завершенні виступу Валентина Козярчука, до мене підійшла перший заступник міського голови Олена Балюк. Вона зазначила, що сьогодні дехто кинув їй на стіл роздруківку моєї статті «Захід для галочки, або як у Світловодську провели урочистості з нагоди 30-ї річниці аварії на ЧАЕС» і заявила, що я (автор) саме її звинуватив у низькій якості організаційних моментів під час заходу.

Так от, хочу наголосити: в посадові обов’язки першого заступника міського голови не входить організація святкових концертів і урочистостей, для цього є інші люди, які проводять подібні заходи протягом багатьох років. А от зі своєю роботою ­– вибити кошти для проведення нагородження та надання посильної матеріальної допомоги ліквідаторам, їхнім сім’ям, вдовам та дітям – перший зам впоралась повністю.

Крім того, Олена Вікторівна завжди йде на зустріч «Світловодській газеті» у наданні оперативної інформації з будь-якого питання, навіть у телефонному режимі, за що наше видання їй дуже вдячне.

Тим, хто шукає «цапа відбувайла», хочу порадити: не шукайте крайнього (тим більше, не там, де треба) – вже нічого не виправите, зробіть так, щоб наступного разу було «не для галочки»!

Микола ШВЕРНЕНКО.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин