З нагоди 155-ї річниці перепоховання Шевченка

20 травня в далекому 1861 року, через півтора місяця після смерті, на чернечій горі під Каневом було перепоховано тіло Великого Кобзаря, Митця, легендарної постатті в історії та культурі України Тараса Григоровича Шевченка.

Як ми пам’ятаємо, спочатку Шевченка було поховано на смоленському кладовищі в Санкт-Петербурзі, але згодом, як тільки у друзів митця віднайшлися потрібні кошти, його тіло було вирішено перевезти до рідної України, виконуючи таким чином останню волю Тараса Григоровича, який мріяв «про тихе пристанище і спокій коло Канева». 20 травня тіло Шевченка привезли до Канева на пароплаві під назвою «Кременчук», а вже 22 травня, відслуживши панахиду в Успенському соборі, поховали його останки на Черначій горі, яку пізніше перейменували в Шевченківську.

З нагоди 155-ї річниці від дня перепоховання Тараса Шевченка, у Світловодську (в парку імені Великого Кобзаря) відбувся урочистий мітинг-реквієм, присвячений пам’яті народного митця. Участь у заході взяли депутати, представники влади,  різноманітних бюджетних установ та інших городян, серед яких, можливо і було кілька тих, хто прийшов туди не «за вказівкою згори», а за власним бажанням.

«СГ».

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин