Зустріч з підприємцями: спроба друга, вдала..?

Сьогодні, 24 травня, у концертній залі Міського палацу культури представники влади знову зустрічалися із представниками малого та середнього бізнесу. Відверто кажучи, до «аншлагу» було далеко, але точно більше присутніх, ніж минулого разу. Мета зустрічі – створення організації малих підприємців Світловодська з метою налаштувати більш тісний зв’язок з владою, аби в подальшому знати про всі проблеми малого бізнесу і  по можливості, сприяти розвитку та захищати від «наїздів» контролюючих органів. Організація, яку пропонувала влада створити підприємцям, є відмінною від існуючого УСППР в тому сенсі, що має опікуватися проблематикою саме дрібного бізнесу, на відміну від спілки промисловців, які займаються проблемами, відповідно, промислового масштабу.

Але, поки перейшли до суті зустрічі, представники влади повідомили присутнім, що розпочинається другий етап з ремонту доріг (скінчилися дощі та проведено тендер), на адмінбудівлі міняють дах, представники «Агрохолдингу» проводять потужну реконструкцію виробничих ліній маслозаводу, а турки, які нещодавно відвідали місто, повні рішучості будувати у Світловодську готельно-розважальний комплекс.

Стосовно доцільності ремонту адмінбудівлі дехто висловив сумніви, мовляв, вона вже не наша. Проте секретар міськради Юрій Сапянов пояснив, що наразі не все втрачено і служби виконкому роблять все від них залежне, аби повернути «білий дім» в лоно територіальної громади.

Також в черговий раз поговорили про податки і перший заступник міського голови Олена Балюк наголосила на тому, що не коректно вимагати блага цивілізації від «властьімущіх» (гарних доріг, освітлених вулиць і т.п.), ухиляючись від сплати податків, за рахунок яких згадані блага і творяться.

Коли повернулися до теми зустрічі (створення організації малих підприємців), висловити своє бачення спочатку ніхто із присутніх не наважився. Але згодом «розгойдалися», набралися сміливості, розговорилися. Зрештою, ідею створення такої організації визнали доцільною, проголосували «за» її існування і навіть погодили обрання секретаря, так званих, установчих зборів – ним стала підприємиця Ольга Антонова. Їй запропонували місце в президії (за столом на сцені), а представники влади на цьому залишили залу засідань. Вирішити наступні організаційні питання (обрати голову, придумати назву, затвердити статут та обрати представницький орган, який, безпосередньо і буде представляти зазначене об’єднання представників малого бізнесу) – то вже справа часу і виключно самих підприємців. Їм навіть пообіцяли, що декільком з них запропонують місця у виконавчому комітеті (не плутайте з апаратом виконавчого комітету).

Що ж, перший крок зроблено і якщо самі підприємці зможуть домовитися один з одним, незабаром ми побачимо перші результати діяльності нового об’єднання представників малого бізнесу. Якщо ж все знову зведеться до рівня «базару», то тут вже не допоможе ні міська влада, ні Вищі сили.

Микола ШВЕРНЕНКО.

 

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин