Ольга Довжук закликала світловодів створювати ОСББ

Сьогодні, 31 травня, директор департаменту управління ЖКГ ОДА Ольга Довжук провела в приміщенні адмінбудинку зустріч з місцевими активістами, основною темою якої було створення та функціонування ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків). На зустріч були запрошені представники вже створених ОСББ, члени робочих груп та просто зацікавленні громадяни.

Ольга Василівна нагадала, що відповідно до чинного законодавства, в Україні з 1 липня не стане балансоутримувачів багатоквартирних будинків, як вони існують сьогодні (ЖЕКи, КРЕПи і т.п.). Тому у мешканців багатоповерхівок є три шляхи, якими вони можуть скористатися в такому вже близькому майбутньому: створити ОСББ, обрати самостійно керуючу компанію, які будуть створені до того моменту, або чекати, поки влада не визначить сама (на конкурсній, звичайно, основі), до якої управляючої компанії віднести будинок (та й те тільки на рік, аби у мешканців був час схаменутися і визначитися у подальшому).

Звичайно, Ольга Довжук рекомендує створювати ОСББ.

«За даними статистики, – пояснювала вона свою позицію, – з тих коштів, які ми платимо ЖЕКам, 55% йдуть на заробітну плату, 20% – на відрахування ПДВ (тільки наші «ЖИТЛО-світ/сервіс» на Єдиному податку. Чи не так?). Уявіть собі, що у вас стоквартирний будинок і ви платите по 100 грн. на місяць. Скільки грошей на рік ви витрачаєте не на свої потреби? 75% або 90 тисяч на рік. А що залишається вам на ремонти і т.п.? 30 тисяч! От і порівняйте».

До того ж, за словами чиновниці, чутки про те, що в ОСББ людям не дають пільги чи субсидію – повна нісенітниця.

А от твердження про те, що держава має капітально відремонтувати будинок, перед тим, як віддати його до ОСББ – тепер просто казочка, адже ця норма закону відмінена 1 липня минулого року.

«СГ».

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин