Торецькі трембіти залунали над Світловодськом

Сьогодні волонтери торецької (колишній Дзержинськ) організації «Твоє нове місто» завітали до нас з акцією «Трембіти з Торецька». Ці небайдужі люди родом з міста, яке нещодавно було під окупацією проросійських бойовиків. Ставши знов вільними, вони мов наново народились і відчули свій український дух і силу.

Мета акції – відтворити спаплюжений «варварами» дух на Донбасі. Озброївшись трембітами, волонтери їдуть із самих Карпат, саме там зі смереки були зроблені ці інструменти. А прямують вони до свого рідного краю, по дорозі заїжджаючи в міста, де їх зустрічають місцеві активісти та волонтери, які грають на трембітах, по черзі передаючи на схід український дух свого міста. А побували активісти вже в Івано-Франківську, Верховині, Львові, Києві, Одесі…

Голова організації Володимир Єлець розповів про те, що вони хочуть підійти до самого фронту і задмухати у трембіти так, щоб за лінією фронту їх почули українські полонені та розвідники і величною піснею інструменту були осяяні духом цілої країни. А  російські окупанти і сепаратисти зрозуміли, що наш козацький дух вічний і незламний!

Історія трембіти сягає давніх віків, коли чабани на гірських полонинах спілкувались між собою, використовуючи її гучний і тривожний звук. Усі присутні чоловіки мали змогу спробувати пограти на цьому незвичайному інструменті. І ось трембіти залунали і над Світловодськом, над водами Дніпра. Наостанок присутні зробили загальне фото і записали назву нашого міста на прапорі, який активісти везуть із собою додому.

Дмитро Шевчук.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин