Засідання виконкому. Хабарі та схеми повертаються?

Перед початком засідання виконавчого комітету 19 липня Валентин Козярчук та Ірина Щербина привітали двох ветеранів Другої світової війни, вручили їм почесні грамоти і подарували квіти.

А потім все за планом, по наміченим питанням. Мер вів мову про утеплення будинків і альтернативні джерела енергії. Потім розповів про своє відрядження до Києва, зустріч з першим заступником Голови СБУ,  щодо питання «Світловодськпобуту». Валентин Валентинович порадив людям дивитись телепередачі Савіка Шустера, мовляв, там завжди подаються об’єктивні і незаангажовані новини, навіть інтернет-адресу написав на дошці.

Але мені дуже хочеться виокремити одне вельми цікаве питання, яке варте уваги. Стосується це надання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень (ремонт приміщення) орендованого нежитлового приміщення, розташованого за адресою вул. Героїв України, буд. 13 (колишня 101-ша аптека) Мариненку Геннадію Федоровичу. Від Валентина Козярчука прозвучало: «Я прошу проголосувати «за» – людина надала дуже велику допомогу місту для облаштування доріг, перерахував на рахунок Плахотному велику суму коштів.» (За яких обставин вони домовлялись і коли це він встиг перерахувати ці кошти?)  Для  довідки: якщо орендатор виконає навід’ємні поліпшення на суму, яка складає 25% від вартості приміщення, то він має право викупити його без аукціону. Тобто бюджет недоотримає значну суму, яку могли б «виторгувати» шляхом аукціону.При тому, що секретар міської ради запропонував надати дозвіл на виконання поліпшень на суму, меншу 25% для того, щоб зберегти це приміщення у власності міста.  Але голова не дослухався до цієї пропозиції і коли Ірина Козак зауважила: «сьогодні він дав кошти на дороги і по суті викупив своє приміщення», – пан Валентин фактично зманіпулював членами виконкому і сказав: «якщо ви заперечуєте, то ми повернемо кошти і все…». І все ж таки Козярчук протягнув це питання, заручившись підтримкою своїх замів.

А тепер питання. Як це назвати? Хабарем? Якщо  таким шляхом будуть приватизовувати  комунальне  майно  і  інші,  а  бажаючих  після  такого  кроку  мера,  я  думаю  виявиться  не  мало,  то  ми залишимось без комунальної власності і  без наповненого бюджету.  А поки  що,  це  виглядає,  як легалізований хабар, шахрайська схема! Думаю, усі пам’ятають, як Валентин Козярчук говорив про те, що на посаді мера він не дасть змогу просувати різні схеми. А тут зрада своїм принципам? Чи «договорняк»? Вирішувати вам, шановні читачі…

Дмитро  Шевчук.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин