Світловодський міськрайоний суд про свою роботу, стосунки з місцевою владою та інше

2 серпня була проведена прес-конференція у стінах Світловодського міськрайоного суду. Присутні були суддя-спікер Світловодського міськрайонного суду Іващенко Віталій Миколайович та прес-секретар Нівакшонова Діана Анатоліївна.

Спершу Віталій Миколайович коротко розповів про останню судову реформу, пояснив, що вона не стосується порядку здійснення правосуддя, а стосується порядку обрання, звільнення суддів та організаційних питань такого характеру.

Далі мова йшла про те, що міський голова останнім часом висловлює невдоволення нашим судом та звинувачує, що справи розглядаються «вибірково». Суддя-спікер відповів, що є такі справи, які цікавлять суспільство більше, а є інші, які цікавлять менше. «Те, що в засобах масової інформації представники виконавчої влади, в тому числі і міський голова, висловлюють невдоволення судовим корпусом чи рішеннями суду – їх право, однак із цього приводу 28 липня було скликано загальні збори Світловодського суду і вказані висловлювання у засобах масової інформації стали предметом розгляду на цих зборах», – говорив пан Віталій. А потім зазначив, що кодекс адміністративного судочинства передбачає розгляд заяви не пізніше одного робочого дня, а в окремих випадках негайно. Натомість остаточне рішення приймається набагато пізніше і жодна справа не розглядається судом протягом одного робочого дня. За результатом загальних зборів 28 липня було прийнято три пункти рішень: звернутися до Ради суддів України з листом про прояви неповаги до суду і впливу на суддів з боку Світловодського міського голови, проінформувати апеляційний суд Кіровоградської та Дніпропетровської областей щодо поширення недостовірної інформації щодо діяльності Світловодського суду, а також доручити судді спікеру та прес-секретарю Світловодського міськрайонного суду оприлюднити у ЗМІ достовірну інформацію про діяльність даного суду.

Прес-секретар зачитала текст звернення  до Ради суддів України (нижче додано аудіо файл тексту). «Повідомляю, що у будь-який зручний для засобів масової інформації час можливо звернутися до керівництва, до прес-служби суду і отримати будь-яку інформацію, в тому числі стосовно роботи, статистики суду,  чи розгляду будь-яких резонансних справ», – висловився пан Віталій.

Також звучало те, що Світловодська міська рада та виконавчий комітет досить часто є учасником судових розглядів, в тому числі і відповідачами, але це не завжди резонансні питання. Суддя-спікер розповів, що суперечки між міським головою і депутатами на сесіях міської ради (образи, приниження честі і гідності або скасування рішення) часто виливаються у судові позови. Загалом позови досить різного характеру, до того ж, їх вже досить велика кількість. За перше півріччя 2016 року станом на 1 серпня Світловодським судом розглядалася 21 справа, де виконавчий комітет був відповідачем. Вже розглянуто 15 справ, задоволено 1 позов, 9 залишено без розгляду, повернуто 3 і закрито 2 провадження, жодне рішення суду не оскаржувалось. Статистику можна переглянути на вищезазначеному сайті.

Нагадуємо, що є офіційний сайт Світловодського міськрайонного суду: http://sv.kr.court.gov.ua/, де можна знайти необхідну інформацію про роботу судового органу.

Дмитро Шевчук.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин