Урочисте вшанування українських символів

23 серпня – День Державного прапора України. І це не звичайні слова, це не звичайне свято. Багато  українців поклали своє життя за національну гідність, за український прапор, який є одним з найголовніших символів нашої нації. Цього року  у цей день, зранку, під адмінбудинком відбувся святковий мітинг, на якому урочисто підняли національний синьо-жовтий стяг та прапор нашого міста Світловодська. Честь підійняти прапор була надана воїнам антитерористичної операції Олексію Лядову і Олександру Літвінову. Потім міський голова Валентин Козярчук привітав громаду зі святом та символічно вручив паспорти 16-річним громадянам України. Хлопці і дівчата, які отримали в цей святковий день свій головний документ, – майбутнє нашої країни, і їм відбудовувати нашу державу на шляху до Європейської сім’ї.

В пам’ять про загиблих героїв та в честь 25-ї річниці незалежності України було відкрито меморіальну дошку Героям небесної сотні Майдану, хвилиною мовчання присутні віддали їм честь. Пам’ятаймо подвиг наших Героїв України, поважаймо їх боротьбу і смерть. Сподіваємось, що біля меморіальної дошки Небесної сотні незабаром з’явиться стенд і з нашими земляками-світловодцями, які віддали своє життя, захищаючи прапор, цілісність і суверенітет нашої держави в боротьбі з окупантом. Щоб кожен світловодець знав і пам’ятав поіменно наших героїв-земляків.

А ввечері, у сквері міського Палацу культури відбулося вшанування ще одного символу нашої країни – конкурс «Моя вишиванка-2016». У конкурсі взяли участь усі бажаючі незалежно від віку. Захід був добре організованим: були компетентні судді, справжні призи, а учасників розподілили за окремими номінаціями: «Сучасна вишиванка», «Сімейний спадок», «Стилізована вишиванка», «Вишиванка для малечі» і «Вишиванка вишита власноруч».

Ведучий Павло Маліцький чудово провів конкурс. А в той час, коли незалежне журі підбивало підсумки, глядачі мали змогу насолодитись співом Світловодських музичних колективів. Присутні були у захваті від краси вишиванок та милозвучних українських пісень. Ще б пак! Кожен знає, що наша національна культура – найкраща!

Нарешті визначили переможців і нагородили їх солодкими караваями. Але кожна вишиванка було по-своємугарна і особлива. Здається, що нікого не обділили, адже навіть не вигравши каравай, учасники отримали масу емоцій та задоволення від дружньої, святкової атмосфери.

Дмитро  Шевчук.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин