На 19 позачерговій сесії – як у байці про Лебедя, Рака і Щуку

Тридцятого серпня на позачерговій сесії Світловодської  міської ради кворум ледве набрали, а пленарне засідання розпочалось на двадцять хвилин пізніше запланованого часу.Треба сказати, що серед присутніх були свободівці у повному складі, один представник Партії пенсіонерів, половина Народного контролю, всі укропівці, один депутат з Батьківщини, один радикал і фракція «Самопоміч». Цікаво, чому решта депутатів проігнорували сесію? Нехай виборці дивляться, хто ходить, а хто – ні. Зібрались для того, щоб розподілити зекономлені бюджетні кошти. Міський голова зазначив, що це дуже важлива сесія і від неї залежатиме підготовка до зими, тому питання конче треба розглянути і затвердити.

Начальник фінуправління  Наталля Яременко вийшла до мікрофона і повідомила, що перевиконання бюджету становить 2 млн. 69 тис. грн. Пропонувалось збільшити дану суму шляхом збільшення податку з фізичних осіб, а направити ці кошти на фінансування шкільного харчування дітей 1 – 4 класів не пільгової категорії та 5 – 11 пільгової категорії. Також залишити УЖКГ 1 млн. 363 тис. грн., а 300 тис. направити на борги попередніх років за опалення вільних приміщень. Ще було зазначено, що місту виділена субвенція на реконструкцію інфекційного відділення Світловодської центральної районної лікарні (5 млн. 300 тис.) і субвенція на усунення аварійності будинку за адресою вул. Приморська б. 24, у розмірі 992 тис. грн., і 300 тис. на ремонт ПТУ №5. А ще є 1 млн. 300 тис., які плануються використати на ремонт доріг, саме це питання завело присутніх депутатів у глухий кут, внаслідок чого позачергова сесія тривала аж чотири з половиною години.

Спершу засідання йшло швидко: без проблемно утвердили використання грошей, виділених за субвенціями, – нарешті ремонтуватимуть ЦРЛ і будинок на Приморській 24. Після цього схвалили передачу додаткових коштів саме з перевиконаного бюджету: 159 тис. на ремонт ЦРЛ і 263 тис. на Приморську 24.

Із зекономлених за 7 місяців грошей обранці збирались передати 210 тис. на харчування дітей у школах.Тут мали місце виступи із невдоволенням від голови бюджетної комісії депутата  Юрія Лукинського, який стояв на тому, щоб передати 400 тисяч на школи, мовляв двісті тисяч ніяк не вистачить на весь рік, а зважуючи на необхідність проведення тендерних закупівель, школярі під кінець року можуть лишитись голодними. Однак, вислухавши представника  управління освіти, виявилось, що лишились невикористані за минулі роки гроші, які можна «перекинути» на цей навчальний рік. Тож депутати передали 210 тисяч і пішли далі. 

Потім згадали про пандуси, які роблять у будинках 70 і 72 на вулиці Приморській. Депутат Андрій Маліцький вийшов до мікрофона і говорив, що люди з обмеженими можливостями, для яких виготовляють пандуси, незадоволені роботою і користуватися ними незручно. Пройшло активне обговорення питання і в результаті до раніше виділених 13 тис. додали 23,5 тисячі на те, щоб нарешті допомогти людям, які потребують цього.

Зі скрипом пройшло питання передачі 300 тис. гривень «Світловодськпобуту» на погашення боргів від приміщень, які не орендуються, але опалюються. Дуже опиралися свободівці, але їх «вмовили» тим, що опалювальний сезон всіма силами треба розпочати вчасно. І гроші виділили, але одразу створиться комісія для суворого контролю за цими грошима.

Лишилося 1,3 мільйони гривень, які планувалося витратити на ремонт центральних доріг, але міськдепи так і не досягли консенсусу, аби відправити ці кошти на діло. Кілька годин тягнулося обговорення, яке не привело ні до яких результатів. Фракція «Свобода» на чолі з обласним депутатом Русланом Степурою стояла на тому, щоб відділити 100 тисяч на вересневу заробітну плату Центру первинної медичної допомоги, а решту суми розділити навпіл та відремонтувати і дороги, і тротуари, які перебувають в не менш поганому стані, ніж проїжджа частина.

Але свободівців ніхто не підтримував, мотивуючи це тим, що відремонтувати тротуари до початку зими просто не встигнуть, а зарплата для робітників вищезазначеної установи в бюджеті є. Тож конфронтуюча сторона, а це всі інші присутні депутати та міський голова, відстоювали ідею використання мільйону трьохсот тисяч на об’їзні дороги Світловодська.

Довго і безрезультативно тяглися дебати – рішення так і не прийняли. Це означає, що найближчим часом наші обранці збиратимуться знову (сподіваємось, в більшій кількості), щоб нарешті вирішити спірне питання. Погодьтеся, нашим депутатам треба ще багато вчитися: ретельніше вивчати сесійні питання, знаходити компроміси і в процесі роботи не забувати, ким і для чого вони обрані.

Дмитро  Шевчук.

 

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин