LXX СЕСІЯ ШУКАЛА ЮРИСТА-ФАНТОМА ТА СЕСТРУ ПОКІЙНОГО ХІМІКА-АМАТОРА

Котенко

Квітнева, 70-та за ліком, чергова сесія світловодської міської ради, що відбулася 28-го числа, як і кожне подібне засідання, позначились кількома і важливими, і цікавими фрагментами, завдяки яким вони і закарбовуються у пам’яті народній. Про них ми і постараємось більш-менш розлого розповісти. Розпочнемо з обговорення обранцями питань щодо уточнення порядку денного, точніше, з питань, які були з нього зняті. Це, зокрема, створення комунального підприємства «Благоустрій»… Як ми вже повідомляли, в місті ось-ось мав з’явитись аналог колишнього «Зеленого господарства», яке свого часу відповідало за стан зелених насаджень, клумб, квітників тощо. «Благоустрій», у складі трьох-п’яти працівників, мав функціонувати на базі КП «Комбінат комунальних послуг» (ККП). Але, без оприлюднення причин, це питання відклали на невизначений термін… Ще одне питання, яке було знято, також пов’язане із благоустроєм, але – світловодців-учасників війни з Московією на сході країни, яким були обіцяні землі на Ревівці під забудову (Невдовзі там має з’явитись новий мікрорайон – Скіфський). Через що було знято питання, пов’язане з проведенням експертної грошової оцінки земельної ділянки по вул. Новогеоргіївській – чого чекав (і не дочекався) один громадянин.

Після чого сесія перейшла до депутатських запитів. Тут, як завжди, у перших лавах – Юрій Сап’янов. Він нагадав, як на попередній сесії колеги з нього ледь не насміхалися, коли він розповідав про «хімічну зброю» в одному з гаражів свого округу. Нагадаємо і ми… Один мужик мав своєрідне хоббі – у своєму гаражі він обладнав кустарну хімлабораторію, назносив туди різних хімікалій. Та він помер. І гараж стояв закритий. Аж поки до свого обранця не почали звертатися тамтешні мешканці зі скаргами на специфічний сморід з того гаражу… Довго довелося Сап’янову «бити у набат», аж поки туди прибули відповідні служби і здійснили поверхове обстеження об’єкту. Після чого міліціянти його опломбували. «Тоді мене ніхто всерйоз не сприйняв. Але те, що зараз відбувається, доводить, що моя стурбованість була небезпідставна – сестра покійного хіміка, тобто, спадкоємиця гаражу при мені отримували на свій мобільний СМС-ки з погрозами. А кілька днів тому вона, взагалі, пропала – дома її немає, на дзвінки не відповідає. Це ще раз підтверджує, що з тим гаражем коїться щось насправді небезпечне», – сказав з сесійної трибуни міськдеп. Після цих слів міський голова Юрій Котенко зажадав заслухати когось із правоохоронців та МНСників. Серед них на сесії виявився лише заступник начальника відділу МНС при міськвиконкомі Олександр Соловей… Так, підтвердив він, зниклу жінку оголошено у розшук. А от щодо нейтралізації вмісту гаражу чиновник повідомив, що світловодці зверталися до київського Інституту гігієни. Але там, за його словами, за один лиш аналіз правлять до 5 тисяч гривень. А таких аналізів, з урахуванням кількості гаражних хімікатів, потрібно зробити, щонайменше, двадцять. А це близько сотні тисяч гривень – нереальні гроші для бюджету. «Ми би могли зробити деякі аналізи силами обласного Департаменту екології та природних ресурсів. Але гараж опечатаний, а власниці немає. А відтак ми не маємо права туди проникати», – розвів руками Соловей. Така безпорадність надзвичайника викликала шквал міськдепівського обурення, мовляв, у разі загрози життю й здоров’ю людини – у квартири без господарів та санкцій проникають. А ви перед напівіржавим гаражем знітились! Тож Котенко розпорядився негайно створити комісію у складі МНСників, МВСників та міської влади задля вжиття невідкладних заходів по цьому зловісному гаражу та довкола нього.

Михайло Бур’янський у своєму запиті хотів почути конкретику того, як просувається розслідування у справі утилізації двох теплоходів, що десятиріччями іржавіли на водній базі Центру військово-патріотичного виховання. Він нагадав, що комісія у складі депутатів, виконкомівців та громадськості, яка була утворена на розпорядження мера і яка вивчала «перебіг» цієї самої утилізації, виявила цілу низку порушень. Зокрема, договір на утилізацію між ККП і виконавцем укладено чомусь на основі законодавства так званої Російської Федерації. Теплоходи різалися у листопаді 2014 року, а от металобрухт від них, згідно документів, надійшов на утилізацію до Херсону лише у лютому поточного року. Податкових накладних немає. Факту надходжень виручених коштів на розрахунковий рахунок ККП немає теж. «Керівництво Комбінату уникає зустрічі з комісією. Тому я прошу свій депутатський запит направити до начальника міліції, який на наступній сесії повинен прозвітувати про хід розслідування», – підсумував свій запит обранець, до якого Котенко вніс відразу необхідні пояснення. Дійсно, сказав він, дане розслідування мало закінчитись ще два тижні тому. Але після звернення до Генпрокуратури обласній прокуратурі було дано доручення здійснити переперевірку отриманих фактів. Також мер заперечив, що на розрахунковому рахунку ККП відсутні кошти за утилізацію – 136 тисяч гривень нещодавно на нього надійшли. А от товарно-транспортних накладних, дійсно, немає, визнав голова. «Тож давайте почекаємо, що вирішить прокуратура області», – запропонував він.

І знову на авансцені – Сап’янов! Цього разу, починаючи від березневої сесії, він силиться знайти сліди такого собі «білодомівського» юриста на прізвище Іващенко І.Б., який, буцімто, представляв інтереси депутатського корпусу у 2012 році – його прізвище фігурує у тодішньому штаті міськвиконкому. «На моє звернення я отримав відповідь, що такий громадянин ні тоді, ні тепер у виконкомі не працював. Потім я спитав, чи надавались доручення цьому громадянинові представляти інтереси міської ради. У отриманій відповіді зазначається, що дане питання складне і воно вивчається», – з ноткою сарказму мовив Сап’янов, якому вкрай хочеться віднайти сліди цього юриста-фантома. Адже, за його словами, таке «працевлаштування» має всі ознаки грубого порушення чинного законодавства, за яке передбачається покарання вигляді… саморозпуску міськради. До «полювання» долучився й мер – з вимогою пояснити, що то за один – отой Іващенко І.Б., він звернувся до керуючого справами міськвиконкому Вадима Туманова. Останній, окрім сказаного раніше про те, що названий громадянин юристом у виконкомі не працював, більше нічого додати не зміг. Тоді Котенко пообіцяв Сап’янову на днях, а то й раніше, дати вичерпну відповідь.

У питаннях, пов’язаних безпосередньо із порядком денним, позитивною видається «бюджетна» інформація, яку оприлюднив мер. Мова йдеться про 24 мільйона гривень із Державного фонду регіонального розвитку, які виділяються Світловодську на реконструкції: «катакомб» міського Палацу культури; дитячого садку №24; інфекційного відділення ЦРЛ; на капітальний ремонт порепаного житлового будинку на Приморській, 24; на першочергові інженерні заходи з ліквідації наслідків підтоплення Табурища.

У блоці «врегулювання архітектурно-земельних відносин» уваги зокрема заслуговує обговорення передачі у постійне користування ОКВП «Дніпро-Кіровоград» одинадцятьох земельних ділянок, на яких знаходяться стільки ж насосних станцій… Мало того, стверджували одні обранці, що місто віддало області свій водоканал, втративши будь-який контроль за його діяльністю, так ще й землі їй наші знадобились… І кому від цього гірше, стверджували інші, нагадавши, що об’єднаний водоканал погасив усі попередні борги нашого водоканалу. І нині міський бюджет позбавлений клопоту перейматися світловодським сегментом ОКВП «Дніпро-Кіровоград», бо ж це є прерогативою Кіровограду. Натомість Любов Чекаленко запропонувала важливе компромісне «але»: погодитись на таку передачу, але «на період спільної власності». Тобто, означені земельні ділянки належатимуть області доти, доки тутешній водоканал залишатиметься у структурі ОКВП «Дніпро-Кіровоград». На тому й порішили.

Віталій АСАУЛЕНКО

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин