ДВА ПЕРЕМОЖНІ ДНІ

Міський ОргКомітет

Міський ОргКомітет

Після того, як оргкомітет з підготовки до святкувань Дня Перемоги розробив попередній план міських заходів, пов’язаних: а) із завершенням європейського етапу ІІ Світової війни, який у всьому світі відзначається 8 травня; б) із завершенням совєтсько-німецької війни (або Великої Вітчизняної) – 9 травня, 5 травня він (оргкомітет) зібрався ще раз аби визначитись остаточно і враховати всі доповнення. Тож, які доповнення були прийняті на цьому засіданні у кабінеті міського голови Юрія Котенка? Перше, це те, що за ініціативи міського управління освіти, було оголошено збір світлин серед школярів, на яких закарбовані їхні діди-прадіди у роки, коли вони воювали з гітлерівцями. За словами головного освітянина Геннадія Френкеля, даний почин перевершив усі очікування – учні назносили стільки фотографій, що загальна довжина рулону з ними склала 23 метри. Увесь цей скарб прикрашатиме центральну площу 8 і 9 травня. Також, згідно «установки згори» – як демонстрація спадковості подвигу українського народу – було вирішено залучити до святкувань і воїнів-земляків, які сьогодні на сході України боронять її рубежі від сучасного втілення гітлерівського нацизму – путінського рашизму. Представники військкомату обіцяли залучити до цієї справи 21-го учасника АТО, що нині перебувають у Світловодську. А ще було внесене коригування, пов’язане з тим, що ветеранів і світловодців прибуде особисто привітати з цим світлим Днем народний депутат Олесь Довгий.

… Врешті було визначено врочистості розпочати о 13-й годині 8 травня з відвідувань старого міського кладовища, де упокоїлись троє Героїв Совєтського Союзу – Пантелеймон Гнучий, Андрій Цимбал та Микола Євсєєв. Після чого о 14:00 на меморіалі Вічний вогонь відбудеться мітинг-реквієм та відслужиться літія (Богослужіння).

Врочистості 9 травня розпочнуться о 7:50 підняттям прапору Перемоги на третій щоглі міської площі. Від 8-ї години – об’їзд міських пам’ятників і меморіалів, пов’язаних з Великою Вітчизняною війною. Він завершиться о 10:00 ходою ветеранів від Вічного вогню до міського Парку культури й відпочинку ім. Т.Г.Шевченка, де в Літньому театрі відбудеться святковий концерт. А з 18:30 на Бульварному узвозі відбудеться друга частина цього концерту, який о 21:00 завершиться святковим салютом.

Віталій АСАУЛЕНКО

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин